Artykuł sponsorowany Zalety mieszkań z rynku pierwotnego

Zalety mieszkań z rynku pierwotnego

Zakup mieszkania to niekiedy inwestycja na całe życie. Dla wielu jest poważnym wyzwaniem, budzącym wiele wątpliwości i pytań. Do największych dylematów z pewnością należy kwestia – kupić nieruchomość z rynku pierwotnego czy wtórnego? Obie opcje mają swoje wady i zalety. Warto przeczytać artykuł i dowiedzieć się jak to wygląda w przypadku nowych mieszkań oferowanych przez dewelopera.

Zanim zaczniesz marzyć o nowym mieszkaniu, sprawdź możliwości finansowe i koszty

Decydując się na zakup mieszkania, musisz przeanalizować swoje możliwości finansowe. Przy zakupie w ramach kredytu hipotecznego sprawdzić zdolność kredytową i oblicz wszystkie wydatki związane z zakupem nieruchomości włącznie z opłatami bankowymi i notarialnymi oraz kosztami założenia księgi wieczystej. Powinieneś też wziąć pod uwagę przewidywane koszty wykończenia mieszkania zakupionego w stanie deweloperskim lub koszty remontu lokalu z rynku wtórnego. Z tak przygotowanym budżetem możesz rozpocząć poszukiwanie najlepszej oferty.

Rynek wtórny jest ograniczony

Jak szybko się przekonasz, rynek wtórny mieszkań jest dość ograniczony. Nie tylko nie możesz liczyć na zróżnicowane ofert pod względem powierzchni lokali, ilości pomieszczeń i atrakcyjności rozkładów, ale również ciekawych lokalizacji. Jeśli nawet trafisz na interesujące mieszkanie, to okaże się, że jest ono położone w takiej części miasta, która Ci nie odpowiada. I odwrotnie. Musisz mieć dużo szczęścia i uzbroić się w cierpliwość, aby znaleźć nieruchomość spełniającą wszystkie Twoje oczekiwania.

Mieszkania z rynku pierwotnego od dewelopera

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja z mieszkaniami z rynku pierwotnego. Oferta lokali deweloperskich jest zdecydowanie bardziej bogata i to pod każdym względem. Dobrzy deweloperzy oferują lokale zróżnicowane pod względem rozkładów i wielkości. Budują kawalerki, lokale 2-, 3- i 4-pokojowe oraz duże apartamenty – mieszkania na sprzedaż w stanie deweloperskim lub lokale pod klucz. Dzięki atrakcyjnym lokalizacjom pozwalają na wybór mieszkania w zielonych okolicach położonych na peryferiach miast lub w ich centrach. Deweloper dba o wygodę mieszkańców i bogatą infrastrukturę osiedla, w skład której wchodzą place zabaw, drogi wewnętrzne, miejsca parkingowe i garażowe, a także obiekty małej architektury i tereny zielone. W nowych osiedlach znajdują się także obiekty handlowe i usługowe, przychodnie, apteki, żłobki, przedszkola, szkoły i wiele innych udogodnień. Jedną z bardziej aktywnych firm budujących mieszania na sprzedaż, szczególnie w okolicach Rumi i Gdyni jest Biuro Deweloperskie Loker.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas