Materiał Partnera Największe zalety życia w szeregowcu

Największe zalety życia w szeregowcu

Zarówno posiadanie mieszkania, jak i domu jednorodzinnego wiąże się z listą zalet oraz wad. W związku z tym, czasami ciężko jest się zdecydować pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami. Domy szeregowe posiadają cechy obu możliwości, dlatego mogą stanowić atrakcyjną opcję dla osób nieprzekonanych ani do mieszkania, ani do własnego domu. Jakie atrybuty szeregowców wpływają na ich konkurencyjność wobec innych opcji?

Ekonomiczne rozwiązanie

Jedną z kluczowych zalet, która może przekonywać wielu przyszłych lokatorów szeregowców, są konkurencyjnie niskie koszty inwestycji. Dotyczy to zarówno samego zakupu domu szeregowego, ale również jego utrzymania.

Specjalista z firmy deweloperskiej astadeweloper.pl mówi: Cena domu w zabudowie szeregowej jest zazwyczaj podobna do kosztu zakupu mieszkania w bloku z rynku pierwotnego, ale trzeba wziąć pod uwagę, że mieszkając w szeregowcu posiada się też do dyspozycji ogród, a czasem nawet garaż, pralnię i suszarnię.

Zachęcające są również niskie koszty eksploatacji takich domów. Opłaty za ogrzewanie w szeregowcu zawsze nie są aż tak duże, jak w domu jednorodzinnym, bez względu czy zamontowana jest instalacja gazowa czy elektryczna. Wynika to z faktu sąsiadowania z obu stron budynku z innymi domami.

Komfort życia

Pod wieloma aspektami domy w zabudowie szeregowej są bardzo wygodne. Mieszkańcy posiadają większą swobodę w porównaniu do mieszkania w bloku. Chwalą sobie również poczucie większej prywatności, pomimo sąsiadowania z innymi rodzinami w innych segmentach.

Rodziny z dziećmi chwalą sobie możliwość spędzenia czasu z pociechami w ogrodzie na świeżym powietrzu. W blokach bywają mieszkania z balkonem, ale jest to zbyt mała powierzchnia, aby móc na niej uprawiać jakiekolwiek aktywności.

Zaletą szeregowców jest ich lokalizacja, ponieważ przeważnie takie budynki są umiejscowione w miastach, albo na ich obrzeżach. Dzięki temu, można szybko i sprawnie dostać się do pracy, szkoły, galerii handlowej, czy innych punktów usługowych. Domy szeregowe przeważnie są budowane jako element pewnej podmiejskiej dzielnicy, co gwarantuje dobrze rozwiniętą infrastrukturę komunikacyjną.

Mieszkanie w domu szeregowym wiąże się też bezpieczeństwem. Budynki szeregowe bywają odgrodzone od innych elementów osiedla, co spodoba się szczególnie zatroskanym o los swoich dzieci rodzicom. Ponadto, osoby zamieszkujące poszczególne segmenty jednego budynku, przeważnie tworzą zorganizowaną społeczność, która dba o swoich członków. Wspólnota mieszkańców szeregowców jest zdecydowanie lepiej widoczna, niż ta spotykana coraz rzadziej w tradycyjnych blokach.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas