Artykuł sponsorowany Kiedy potrzebna jest wycena nieruchomość? Radosław Klasa Wycena Nieruchomości

Kiedy potrzebna jest wycena nieruchomość? Radosław Klasa Wycena Nieruchomości

Na co dzień nikt nie zastanawia się nad wyceną nieruchomości, którą posiada. Zazwyczaj mamy w głowie szacunkową jej wartość, jednak często odbiega ona od faktycznego stanu rzeczy. Zdarzają się jednak sytuacje, które wymagają od nas konkretnych i rzetelnych danych. W jakich sytuacjach zatem możemy spotkać się z koniecznością przedstawienia dokładnej wyceny mieszkania od rzeczoznawcy?

Sprzedaż nieruchomości

Dokładną wyceną mieszkania lub innej posiadłości najczęściej zaczynamy się interesować w momencie, gdy myślimy o jej sprzedaży. Jest to najpopularniejszy cel wizyt u rzeczoznawców majątkowych. Bez dokładnych wyliczeń możemy mieć ogromną trudność ze znalezieniem kupca, jeśli nieświadomie zawyżamy znacznie rynkową wartość nieruchomości. Istnieje również ryzyko niedoszacowania jej ceny, wtedy z kolei łatwo o straty. Podobnie sytuacja wygląda, jeśli chodzi o podział majątku. Aby każda strona została sprawiedliwie potraktowana, konieczne jest poznanie dokładnej wartości nieruchomości. Najczęściej rzeczoznawcy majątkowi wyliczają ją na podstawie badań rynku w danej lokalizacji oraz wizje lokalne.

Kredyty hipoteczne

Szacowanie wartości nieruchomości będzie nam potrzebne również, aby uzyskać kredyt hipoteczny. Banki są bardzo restrykcyjne w tych kwestiach i nie wystarczą im pobieżne wyliczenia. Nie ma w tym nic dziwnego, przecież zobowiązują się do pożyczenia nam ogromnej sumy pieniędzy, muszą zatem mieć solidne zabezpieczenie. Taka wycena mieszkania lub nieruchomości może być przeprowadzona wewnętrznie przez pracownika banku, lub zewnętrznie przez niezależnego rzeczoznawcę majątkowego. Decyzja pozostaje po naszej stronie.

Odszkodowania

Wycena nieruchomości przyda nam się również, jeśli będziemy chcieli ubezpieczyć nasze mieszkanie lub dom na wypadek nieszczęśliwego wypadku. Jest to niezmiernie ważne, by uzyskać dokładne wyliczenia, gdyż w razie tragedii, tylko wtedy otrzymamy adekwatne odszkodowanie.

Jeśli chodzi o szacowanie wartości nieruchomości w celu kupna polisy, odbywa się to zazwyczaj w obecności przedstawiciela zakładu ubezpieczeń. Warto zaznaczyć, że w tych wyliczenia należy również uwzględnić sprzęt RTV, AGD, meble oraz inne cenne przedmioty. Dopiero na podstawie tych danych ustalana jest wysokość składki.

- wyjaśnia rzeczoznawca nieruchomości z firmy Radosław Klasa Wycena Nieruchomości, której siedziba znajduje się w Zgorzelcu, na terenie województwa dolnośląskiego. Zajmuje się wyceną nieruchomości i mienia różnego rodzaju. Oferuje usługi wyceny różnego rodzaju nieruchomości dla klientów prywatnych, firm oraz instytucji. Obsługa obejmuje budynki, lokale, mieszkania, grunty i wiele innych. Dzięki dokładnym raportom rzeczoznawców firmy można ustalić wartość ubezpieczenia, stopień zabezpieczenia dla kredytu hipotecznego lub cenę sprzedaży, najmu lub zakupu.

Reasumując, dokładna wycena nieruchomości jest przydatna w wielu sytuacjach. Najczęstszym powodem wizyt u rzeczoznawców jest chęć sprzedaży mieszkania lub domu. Jednak to nie koniec. Te dane będą nam również potrzebne, gdy ubiegamy się o kredyt hipoteczny lub chcemy ubezpieczyć posiadłość. W grę wchodzą duże pieniądze, zatem warto udać się do zaufanego rzeczoznawcy, aby mieć pewność, że wyliczenia będą zrobione w rzetelny sposób.

Opracowanie:

Klasa Radosław Wycena Nieruchomości

Zgorzelec , Szafirowa 4

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter