Artykuł sponsorowany Audyt usług FM w teorii i praktyce

Audyt usług FM w teorii i praktyce

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, jak skutecznie zarządzać posiadaną nieruchomością. Warto mieć świadomość, że do sprawnej realizacji wszystkich zadań z tym związanych niezbędna jest rozległa, na bieżąco uzupełniana wiedza z zakresu Facility Management (FM). Poziom świadczonych przez specjalistów usług FM na bieżąco poddaje się weryfikacji. Dowiedz się, czym charakteryzuje się oraz jak przebiega audyt FM.

 

Czym jest Facility Management?

 

Termin Facility Management nie ma żadnego odpowiednika w języku polskim. Jest to dość rozległe pod względem znaczeniowym pojęcie, które znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach ludzkiej działalności. W odniesieniu do zarządzania nieruchomościami dotyczy on głównie pełnej obsługi technicznej budynku oraz znajdujących się w nim urządzeń. Wszystkie czynności z zakresu FM realizowane przez specjalistów z renomowanej firmy, takiej jak AKINT Sp. z o.o., dostosowane są do indywidualnych potrzeb danego obiektu budowlanego oraz jego mieszkańców bądź użytkowników.

 

W ramach świadczonych usług przygotowuje się projekt danego budynku wraz z jego szczegółową dokumentacją techniczną, a następnie wprowadza się w czyn wszystkie założenia przy wznoszeniu określonej konstrukcji. Na późniejszym etapie prowadzone są systematycznie różnorodne prace konserwatorskie, dzięki którym budynek pozostaje w nienaruszonym stanie przez długi czas. Specjaliści pozostają do dyspozycji właścicieli bądź zarządców danej nieruchomości przez cały rok, także w dni wolne od pracy. W razie nastąpienia jakiejkolwiek awarii można zatem liczyć na szybkie jej usunięcie.

 

Jak przebiega audyt FM?
 

Wszystkie usługi realizowane w ramach szeroko pojętego Facility Management poddaje się systematycznym audytom. W ich ramach dokonuje się szczegółowej oceny m.in. zgodności protokołów przeglądowych z indywidualnymi zaleceniami właściciela lub zarządcy budynku, a niekiedy także z dokumentacją techniczno-ruchową (DTR) określonych maszyn. Ponadto sprawdza się, jak w praktyce przebiega realizacja harmonogramu przeglądów konserwacyjnych i prewencyjnych. Audyt usług FM może dotyczyć również rzeczywistego stanu technicznego określonych instalacji elektrycznych i urządzeń w odniesieniu do obowiązkowych protokołów i zaleceń.

 

Audyt przeprowadzany jest w umówionym wcześniej terminie. W jego ramach weryfikuje się jakość wszystkich realizowanych w ramach FM czynności. W razie zauważenia jakichkolwiek nieprawidłowości wydaje się szczegółowe zalecenia dotyczące ich usunięcia w określonym terminie.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas