Artykuł sponsorowany Żłobek Brain Faktor: Adaptacja dziecka w żłobku – co warto o tym wiedzieć

Żłobek Brain Faktor: Adaptacja dziecka w żłobku – co warto o tym wiedzieć

Pójście do żłobka to bardzo ważny moment w życiu dziecka, kiedy to być może pierwszy raz zetknie się z grupą rówieśniczą i zacznie spędzać sporo czasu w zupełnie nowy sposób - już nie pod kloszem rodziców. Bardzo istotną sprawą jest więc wybranie jak najlepszego żłobka, takiego jak Żłobek Brain Faktor, w którym dziecko będzie objęte jak najlepszą opieką. Co warto wiedzieć o procesie adaptacyjnym dziecka na tym etapie życia, jakim jest pójście do żłobka? Jak można mu w tym pomóc?

Zapoznanie dziecka ze żłobkiem jeszcze przed pójściem do niego

Gdy już wybierzesz odpowiednią placówkę, zanim jeszcze nastąpi pierwszy dzień oficjalnego pójścia malucha do żłobka, warto przejść się tam z dzieckiem, aby zapoznało się na spokojnie z nim. Wszystko mu objaśnij, np. gdzie znajdują się poszczególne miejsca i do czego służą. W ten sposób, gdy dziecko przyjdzie tam pierwszego dnia, będzie czuło się znacznie pewniej. Nie będzie to w końcu dla niego całkiem obce miejsce. Będzie już także umiał się po nim poruszać. Warto wiedzieć, iż najbardziej człowiek boi się rzeczy nieznanych, więc ten zabieg jest niezwykle ważny.

Rodzic w pogotowiu – czyli bądź w pobliżu na początku

Kolejna rzecz dotyczy okresu, gdy dziecko już zacznie uczęszczać do żłobka. Należy wtedy być w pobliżu niego przez około trzy pierwsze dni, obserwując je. Dasz dzięki temu dziecku poczucie bezpieczeństwa. Wasze wizyty w placówce powinny być w te pierwsze dni także stosunkowo krótkie, czyli godzinne lub dwugodzinne.

Stopniowe wydłużanie wizyt w żłobku

Stopniowe wydłużanie pobytu malca w żłobku służy temu, by nie serwować mu szoku i nie generować dodatkowego lęku i stresu. Łagodne, stopniowe zwiększanie czasu przebywania w placówce sprawi, że malec sam nie zauważy, kiedy będzie chodził tam na pełen etat. Warto także w późniejszym czasie pozwolić dziecku przynosić ze sobą ulubioną zabawkę, która da mu poczucie bezpieczeństwa. Pamiętajmy także o kilku ważnych kwestiach, a mianowicie:

  • informowaniu dziecka, kiedy zjawisz się po nie

  • dobrym wysławianiu się o placówce – tak, by kojarzyła mu się jak najlepiej

  • zachowaniu pewnej postawy – twoje obawy mogą wywołać lęk u dziecka, które obserwuje bacznie twoje reakcje i sprawdza między innymi po nich, co jest dobre, a co złe, czego należy się bać a czego nie

  • nieprzedłużaniu pożegnań- nie ułatwi to już i tak trudnego zadania

  • rozmowie z personelem- miej wszystko pod kontrolą

  • nieuleganiu, gdy dziecko płacze

  • nie zaglądaj także do sali, gdy już się pożegnacie

  • nie przekupuj dziecka, by zostało ani nie nagradzaj za zostanie.

Jeśli stoisz dopiero przed wyborem odpowiedniego żłobka dla swojego dziecka, to polecamy Żłobek Brain Faktor we Wrocławiu, który zatrudnia wykwalifikowaną kadrę pracowniczą, składającą się z niań, psychologów i logopedów, a także stawia na twórczą zabawę.

Profesjonalizm w dziedzinie opieki

Żłobek Brain Faktor oferuje opiekę nad dziećmi w małych grupach. W ramach swojego programu edukacyjnego, żłobek organizuje różnorodne zajęcia dla dzieci, takie jak zabawy rozwijające wyobraźnię czy integrację sensoryczną. Ponadto, dzieci uczą się języka angielskiego oraz uczestniczą w zajęciach tanecznych, muzycznych i kulinarnych. Żłobek Brain Faktor dba także o rozwój ruchowy dzieci poprzez gry ruchowe. W Żłobku Brain Factor dostępny jest również logopeda, który wspiera rozwój mowy dzieci.

Opracowanie:

Żłobek Brain Faktor Anna Szymanowska

Wrocław , Strachowskiego 28

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas