Artykuł sponsorowany Zalety posłania dziecka do klasy dwujęzycznej

Zalety posłania dziecka do klasy dwujęzycznej

Szkoły prywatne coraz częściej wychodzą z ofertą nauki w klasach dwujęzycznych. Chociaż jest to czasem spory wydatek, warto potraktować go jako inwestycję w przyszłość własnego dziecka. Uczęszczanie do szkoły z oddziałami dwujęzycznymi przyniesie mu wiele korzyści oraz kompetencji, które przydadzą mu się w przyszłości zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Jakie są zalety posłania dziecka do klasy dwujęzycznej?

Dwa, a nawet trzy języki

Dwujęzyczne klasy realizują standardowe programy nauczania. Jednak oprócz tego dzieci mają możliwość poznać dwa, a nawet trzy nowożytne języki obce. Mogą to być np. angielski, francuski, rosyjski czy hiszpański w konfiguracji wybranej przez rodzica.

W takich placówkach, jak Prywatna Szkoła Podstawowa Informatyczno-Językowa z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku zajęcia te przebiegają zarówno zgodnie z przyjętymi powszechnie standardami, jak i z nastawieniem na indywidualną pracę zarówno ze zdolnymi, jak i mającymi problemy w nauce uczniami. Dzięki temu, nawet jeśli niektóre dzieci początkowo mają one kłopoty z opanowaniem tak dużej dawki wiedzy, szybko nadrabiają zaległości. Z kolei te z dużym potencjałem mogą rozwinąć skrzydła i osiągnąć o wiele więcej, niż w szkole publicznej. Jakie zalety niesie za sobą nauka w klasie dwujęzycznej?

Wykorzystanie potencjału do nauki dziecka

Dzieci mają znacznie większy potencjał, jeśli chodzi o naukę, niż dorośli. Gdy dorosną, nauka języków obcych nie przyjdzie im z taką łatwością, jak na początku szkolnej edukacji. Warto to wykorzystać i już od najmłodszych lat pozwolić im na rozwój skrzydeł. Równoległa nauka dwóch, a nawet trzech języków obcych – chociaż początkowo może sprawiać trudności – w niedługim czasie stanie się czymś naturalnym i prostym. Dzięki indywidualnemu podejściu w tego typu szkołach podstawowych także dzieci, które mają trudności z nauką, szybko dorównają całej klasie!

Wszechstronny rozwój

Osoby, które uczą się języków obcych, z reguły wykształcają wiele innych „miękkich umiejętności”, które są pożądane zarówno na rynku pracy, jak i w życiu codziennym. Należą do nich m.in. cierpliwość, wytrwałość i dokładność. Przyswajanie języków obcych wymaga również doskonałej pamięci oraz rozwijania umiejętności logicznego myślenia. Wreszcie nauka języków obcych to intensywny rozwój obu półkul mózgu, co przekłada się na poprawę wyników w innych przedmiotach nauczanych w dwujęzycznych klasach.

Otwartość na inność

Otwartość na inność: kulturę, język, wyznanie, to kolejna zaleta uczestnictwa dziecka na zajęcia w dwujęzycznej szkole. Obok nauki słów i zwrotów w języku obcym, poznaje ono historię, tradycje i upodobania mieszkańców innych krajów. Pozwala to na rozwój tak pożądanych w dzisiejszym świecie, jak tolerancja, empatia, czy umiejętność odnalezienia się w meandrach zwyczajów panujących w innych zakątkach Europy. Taka postawa przyda mu się, gdy dorośnie oraz ułatwi budowanie ścieżki kariery w międzynarodowym środowisku!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas