Artykuł sponsorowany Zalety kursu Business English, czyli nowa jakość nauki języka

Zalety kursu Business English, czyli nowa jakość nauki języka

Komunikatywne posługiwanie się angielskim jest umiejętnością wymaganą w wielu branżach, ale to znajomość Business English otwiera ścieżki kariery na wyższych szczeblach większości firm. Kursy języka biznesowego można znaleźć w ofercie wielu szkół. Warto jednak zwrócić uwagę, jakie metody nauczania proponują i do jakich egzaminów przygotowują. Nauka języka branżowego bezpośrednio przyczynia się bowiem do rozwoju naszych kompetencji zawodowych.

Nauka angielskiego biznesowego

Przyswajanie języka z dziedziny stosunków biznesowych to przede wszystkim poznanie specjalistycznego słownictwa i nabycie umiejętności użycia go w konkretnych kontekstach. Kursy Business English polegają na oswajaniu się z sytuacjami w firmie, które wymagają płynnego uczestniczenia w rozmowie i używania słownictwa przeznaczonego dla konkretnej branży. Na zajęciach kursanci mają szansę na naukę opartą o artykuły biznesowe oraz materiały audiowizualne. Dodatkowym atutem nauki w szkole języków obcych jest obecność native speakerów, którzy potrafią każdy nowy temat opatrzyć szeregiem praktycznych przykładów z prawdziwych okoliczności biznesowych. Niezależnie od sposobu prowadzenia zajęć, uczestnicy kursu poznają zwroty przydatne w takich wydarzeniach jak panele, konferencje czy negocjacje. Należy pamiętać, że oprócz specjalistycznego leksykonu, kursy Business English to także ogólna nauka języka, rozwijająca umiejętności gramatyczne i komunikatywne poprzez różnorodne ćwiczenia i interakcje z innymi uczestnikami zajęć oraz lektorem. Bez opanowania potrzebnych struktur gramatycznych nie będziemy mówić profesjonalnie, nawet znając bogaty zasób branżowego słownictwa.

Business English – dla kogo?

Na kursach językowych można poznać słownictwo zarezerwowane dla fachowców z określonych branż. Jak wskazują lektorzy ze szkoły Barbados, zapisują się na nie osoby, które dążą do podniesienia swojej konkurencyjności na rynku pracy, ale także takie, które już osiągnęły satysfakcjonującą pozycję w firmie, ale chcą poprawić swoje kompetencje komunikacyjne. Po ukończeniu kursu Business English można przystąpić do egzaminu BEC. Jeśli jego wynik będzie pozytywny, otrzymamy certyfikat potwierdzający nasze umiejętności, wydawany przez University of Cambridge Local Examinations Syndicate.

Opracowanie:

Barbados Szkoła Języków Obcych

Wrocław , Bulwar Ikara 21 lok. B

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas