Materiał Partnera Wybór odpowiedniej szkoły nauki jazdy to połowa sukcesu

Wybór odpowiedniej szkoły nauki jazdy to połowa sukcesu

Prawo jazdy przydaje się zawsze. Nawet gdy wydaje nam się, że dzisiaj jest nam ono niepotrzebne, to nie wiemy co będzie za kilka lat. A wówczas dokument uprawniający nas do prowadzenia samochodów może okazać się bardzo przydatny. Dlatego zamiast zastanawiać się czy zrobić prawo jazdy kat. B, lepiej pomyśleć o tym, jakiego instruktora, bądź jaką szkołę jazdy wybrać, aby nauczyć się prowadzić samochód.

Formalności niezbędne do rozpoczęcia kursu na prawo jazdy

W momencie, w którym podjęliśmy decyzję o tym, że chcemy posiadać prawo jazdy musimy wiedzieć, że droga do tego jest długa. Pierwszym krokiem do uzyskania tego uprawnienia jest odwiedzenie lekarza, który posiada uprawnienia do przeprowadzania badań kandydatów na kierowców. Gdy badania skończą się pomyślnie, osoba ubiegająca się o prawo jazdy otrzyma od lekarza orzeczenie potwierdzające brak przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów. Kolejnym ważnym elementem jest zdjęcie, które będzie potrzebne podczas wydania dokumentu prawa jazdy. W tym celu oczywiście odwiedzamy fotografa. Zdjęcie do prawa jazdy ma wymiary 3,5 cm x 4,5 cm. Jednym z ostatnich kroków jest złożenie wniosku i założenie PKK, czyli inaczej Profilu Kandydata na Kierowcę. Profil Kandydata na Kierowcę jest elektronicznym dokumentem, który pozwala na zidentyfikowanie osoby ubiegającej się o prawo jazdy.

Ostatnim i zarazem najważniejszym krokiem w drodze po uzyskania dokumentu umożliwiającego poruszanie się pojazdami jest wybór instruktora jazdy lub szkoły jazdy. W ostatnich latach zauważyć można coraz większą liczbę osób, które zajmują się szkoleniem przyszłych kierowców. W związku z tym nie będziemy musieli długo czekać na rozpoczęcie nauk teoretycznych, a w późniejszym czasie praktycznych.

Jak wybrać dobrą szkołę jazdy?

Zanim jednak zdecydujemy się na wybór konkretnej szkoły nauki jazdy warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, które mogą mieć wpływ na to, jak będziemy przygotowani do państwowego egzaminu. Jak dowiedzieliśmy się od eksperta w tej dziedzinie z firmy Elka Ośrodek Szkolenia Kierowców Krzysztof Osmański z Kowalewa Pomorskiego, wybierając instruktorów na „prawko” warto poczytać o nich w Internecie. Zazwyczaj byli kursanci rzetelnie opisują plusy i minusy związane z kursem. Innym ważnym aspektem jest również poszukanie opinii o instruktorach. Raczej nikt nie chciałby się uczyć u osoby, która jest niemiła i krzyczy. Jednak nie ma czym się martwić, ponieważ zdecydowana większość instruktorów jest przyjaźnie nastawiona do swoich kursantów.

Podczas wybierania szkoły jazdy powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy dany ośrodek szkolenia kierowców cechuje się dużym procentem zdawalności. Im lepsza zdawalność poprzednich kursantów, tym większe szanse na to, że my po kursie w tej samej szkole nauki jazdy również zdamy egzamin na prawo jazdy. Ponadto dobra szkoła jazdy posiada sprawne samochody, które nie ulegają awariom. Jest to bardzo istotne, ponieważ samochód, który by się psuł podczas nauki, albo nie byłby w pełni sprawny, utrudniałby szkolenie przyszłych kierowców.

Podziel się