Artykuł sponsorowany  Szkolenia ADR dla kierowców – Trawers-ADR

Szkolenia ADR dla kierowców – Trawers-ADR

Ostatnio coraz więcej osób zatrudnionych w branży transportowej poszukuje możliwości zdobycia specjalistycznej wiedzy przydatnej w swojej pracy zawodowej. Wśród wielu dostępnych opcji, jedną z najpopularniejszych są kursy ADR, które znaleźć możemy w ofercie firmy szkoleniowej Trawers-ADR. Na czym polegają wspomniane kursy i dlaczego warto się na nie zdecydować? O tym i nie tylko przeczytamy w poniższym artykule. Udanej lektury!

Co to są kursy ADR?

Kursy ADR są idealnym sposobem na uzyskanie uprawnień do przewozu materiałów niebezpiecznych, zgodnie z obowiązującymi przepisami, na terenie krajów Unii Europejskiej jak i krajów objętych konwencją Genewską

ADR („Accord européen relatif au transport international des marchandises dangereuses par route”, co na język polski tłumaczy się jako „Umowa europejska dotycząca międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych”) jest europejską umową, które określa zasady i wytyczne dotyczące bezpiecznego transportu materiałów niebezpiecznych po drogach publicznych. Aby wykonywać transport materiałów niebezpiecznych, kierowcy muszą mieć odpowiednie przeszkolenie w zakresie ADR. Odpowiednie kursy i szkolenia są wymagane we wszystkich krajach europejskich.

Wiele firm szkoleniowych oferuje szkolenia ADR. Kursy te zazwyczaj trwają kilka dni, podczas których uczestnicy poznają przepisy dotyczące bezpiecznego transportu materiałów niebezpiecznych. Podstawą szkolenia jest zapoznanie się z zasadami klasyfikowania i oznakowania materiałów niebezpiecznych, warunkami przewożenia i przechowywania oraz zaznajomienie się z procedurami postępowania w przypadku sytuacji kryzysowych lub wypadków.

Warto wspomnieć, że przeszkolenia pracowników w zakresie ADR są niezbędne w wielu branżach np. spożywczej, chemicznej, medycznej. Dla wielu przewoźników oferujących transport materiałów niebezpiecznych szkolenie ADR kierowców jest priorytetowe, bez tych uprawnień nie mogliby wykonywać swoich usług.

Szkolenie ADR? Tylko z profesjonalistami!

Przeprowadzanie kursów ADR  mogą wykonywać tylko wykwalifikowani doradcy DGSA, których znajdziemy w  firmie szkoleniowej Trawers-ADR. Posiadają oni specjalistyczną wiedzę w tym zakresie. Szkolenia prowadzone są w sposób cykliczny, przez cały rok zarówno dla klientów indywidualnych jak i firm transportowych.

Podsumowując, szkolenia z zakresu ADR są niezbędne kierowcom przewożących materiały niebezpieczne, zarówno w sztukach przesyłki jak i cysternach do zapewnienia do ich prawidłowego transportu i własnego bezpieczeństwa. Posiadanie zaświadczenia o przeszkoleniu ADR jest również dobrze widziane w firmach zajmujących się transportem drogowym, umożliwiając tym samym poszerzenie oferty usługowej oraz możliwość pracy odpowiednio do tych kwalifikacji, a niejednokrotnie zainteresowań.

Opracowanie:

Trawers-Adr Kursy, Szkolenia Katarzyna Adrianowicz

Częstochowa , Kilińskiego 16 lok. 17

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas