Materiał Partnera Szkoła Językowa Barbados: Na czym polega istota nauczania hybrydowego b-learning?

Szkoła Językowa Barbados: Na czym polega istota nauczania hybrydowego b-learning?

Metody nauki stale się zmieniają. Wykorzystują coraz to nowsze doniesienia o możliwościach ludzkiego umysłu w obszarze poznawania obcej mowy. W szkole językowej Barbados stosowane są różne techniki nauczania. Jedną z nich jest tzw. b-learning. Na czym polega nauczanie podwójne? Komu może pomóc metoda blended learning? Jakie są zalety systemu nauczania wspomnianą techniką?

B-learning, na czym polega sekret techniki podwójnej?

B-learning to metoda skierowana do nauczania dorosłych. Jak wyjaśnia nam nasz rozmówca ze szkoły języków obcych Barbados:

nauka języka obcego coraz częściej oparta jest na nowoczesnych technologiach. Dużą popularnością cieszą się kursy e-learningowe języków obcych czy też metody bezpośrednie jak np. Direct Method. Technika, o które mowa w temacie jest metodą środka. Dużo czerpie z nowoczesnych technologii, jednocześnie dając możliwość bezpośredniej konfrontacji z nauczycielem. Składa się z dwóch części teoretycznej — na platformie on-line, praktycznej — z nauczycielem w formie webinarów, ale też w kontakcie bezpośrednim.

Jak informuje nas nasz rozmówca, zastosowanie nauczania hybrydowego pozwala niemal zindywidualizować proces nauki, usuwając z niego te części, które są albo czasochłonne, albo mało stymulujące i nużące, biorąc pod uwagę predyspozycje danego uczestnika. W szkole Barbados, która prowadzi szkolenia językowe od 28 lat i stosuje różnorodne metody i nowatorskie rozwiązania nauczania, ten rodzaj kursów jest prowadzony z wykorzystaniem kontaktu lektora z uczniem przez internet w tzw. spotkaniach „na żywo”.

Metody nauczania hybrydowego

Ponad ćwierć wieku praktyki sprawia, że kusy b-learningowe we wspomnianej szkole językowej z Wrocławia pozwala stworzyć program szkoleń, który pozwala na dużą skuteczność kursu, przygotowania do egzaminu w tempie pod każdym katem dostosowanym do potrzeb ucznia, co pozwala lepiej zrozumieć materiał. W zależności od wybranej opcji może mieć ono formę nauczania synchronicznego (w jednym czasie ze speakerem) lub asynchronicznego (odtwarzanych nagrań).


Opracowanie:

Barbados Szkoła Języków Obcych

Wrocław , Bulwar Ikara 21 B

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas