Artykuł sponsorowany Rozliczanie czasu pracy kierowców przez Ośrodek Edukacji Zawodowej U Stodolnych

Rozliczanie czasu pracy kierowców przez Ośrodek Edukacji Zawodowej U Stodolnych

Rozliczanie czasu pracy kierowcy to złożony oraz skomplikowany proces, który wymaga znajomości wszelkich zasad związanych z transportem krajowym i międzynarodowym. Dlatego warto zapewnić sobie profesjonalne doradztwo w tej kwestii. Czym właściwie jest rozliczanie czasu pracy kierowców oraz z czym wiążą się dotyczące go regulacje? Sprawdzimy to w poniższym artykule, a także poznamy ofertę Ośrodka Edukacji Zawodowej U Stodolnych z Piły. Zapraszamy!

Co jest czasem pracy kierowców?

Czas pracy kierowcy obejmuje wszystkie czynności realizowane w ramach stosunku pracy nawiązanego z firmą transportową. Oprócz kierowania pojazdem będą to także sprawy dotyczące załadunku i rozładunku, wykonywanym osobiście lub powierzonym osobom trzecim, ale monitorowanym przez kierowcę. Są to także obowiązki związane z obsługą naczep i pojazdów, zadania spedycyjne i formalne, zapewnieniem bezpieczeństwa podczas przewozu, czy utrzymanie czystości i porządku w pojeździe. Do czasu pracy kierowcy zalicza się również nadzór oraz pomoc wsiadającym i wysiadającym z samochodu. Jeśli natomiast kierowca nie wykonywał pracy podczas pełnienia dyżuru – korzystał z nieusprawiedliwionego postoju w trakcie jazdy bądź nieprzerwanego, dobowego odpoczynku, czynności tych nie zalicza się do czasu pracy.

Rozliczanie czasu pracy kierowców przez zewnętrzną firmę

Firma świadcząca usługi z zakresu transportu i zatrudniająca do tego celu zawodowych kierowców, musi dopilnować skrupulatnego i jasnego wykazywania faktycznie przepracowanych przez kierowcę godzin. Jest to czynność, której nie można zaniedbać lub zaniechać. W innym wypadku firma naraża się na dotkliwe kary finansowe. W celu ich uniknięcia należy prowadzić dokładną ewidencję czasu pracy zatrudnionych kierowców. Aby zdjąć z siebie ciężar tak skomplikowanego zadania, warto powierzyć je zewnętrznej firmie, takiej jak Ośrodek Edukacji Zawodowej U Stodolnych z siedzibą w Pile. Współpraca z profesjonalistami to pewność prowadzenia ewidencji zgodnie z obowiązującym prawem, co pozwala uniknąć dotkliwych kar finansowych, a w radykalnych przypadkach nawet utraty licencji transportowej. Oprócz rozliczania czasu pracy kierowców Ośrodek U Stodolnych oferuje m.in.: doradztwo i merytoryczną pomoc w zakresie prawa transportowego, reprezentowanie firmy w trakcie kontroli prowadzonej przez ITD, przygotowanie odwołań od decyzji administracyjnych, czy całą gamę szkoleń i kursów dla kierowców zawodowych.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter