Artykuł sponsorowany Proste sposoby na przełamanie niechęci do matematyki

Proste sposoby na przełamanie niechęci do matematyki

Niektóre dzieci nie lubią matematyki już od pierwszej chwili, u innych niechęć rozwija się z czasem. Co sprawia, że tak wielu uczniów ma lęk przed naukami ścisłymi? Jak przełamać niechęć do algebry i geometrii, i pokazać dziecku, że nauka może być fascynująca?

Matematyka dla najmłodszych – piosenki i gry

Dzieci poniżej 10 roku życia potrzebują ciągłej stymulacji – standardowa nauka matematyki nie wchodzi w grę. Podczas gdy uczniowie wyższych klas szkoły podstawowej i liceum są lepiej przygotowani do nauki z podręczników, mniejsze dzieci muszą się dobrze bawić, aby przyswoić nowe umiejętności. Z tego względu wiele dobrych programów edukacyjnych, oferowanych m.in. przez Cztery Siódemki Alicja Kebel, wykorzystuje piosenki i gry w procesie dydaktycznym. Piosenki są energetyzujące, angażujące uwagę i zabawne. Zamiast biernie przyswajać materiały, dzieci mogą śpiewać i bawić się, ucząc się nowych rzeczy. Słuchanie muzyki to najlepszy sposób na zachęcenie dzieci do nauki. Rytm i przemyślane teksty mogą pomóc dzieciom zapamiętać procesy, a także zapamiętać tabliczkę mnożenia.

Gry w nauce matematyki

Gry i zabawy logiczne służą podobnemu celowi co piosenki. Gry dają możliwość nagradzania uczniów, którzy osiągają dobre wyniki, zwiększając tym samym poczucie satysfakcji z nauki. Starając się odtworzyć pozytywne uczucie, mózgi dzieci będą bardziej skłonne do ponownego otrzymania nagrody i włożenia wysiłku umysłowego w rozwiązaniu zagadek logicznych.

Nastolatki – nauka matematyki

Powszechnie wiadomo, że matematyka jest związana ze wszystkimi dziedzinami życia – bez względu na to, czym interesuje się Twoje dziecko, możesz być pewien, że przedmiot jego pasji zawiera element matematyczny. Przykładowo, wielu chłopców w wieku nastoletnim kocha gry wideo. Dzieci nie zdają sobie jednak sprawy, że gry są zbudowane w całości na zasadach matematycznych. Jeśli Twoje dziecko uwielbia gry wideo i jest zainteresowane tworzeniem własnych, warto zachęcić je do nauki programowania i wytłumaczyć udział matematyki w procesie kodowania.

Wyjaśnienie zasad tworzenia algorytmów i zachęcenie dziecka do ich nauki zaowocuje poprawą jego wyników w szkole.

Matematyka może być zabawą

Chociaż matematyka może wydawać się wyzwaniem dla uczniów, istnieje wiele sposobów na obudzenie w dzieciach pasji odkrywcy. Dobry dydaktyk będzie w stanie uatrakcyjnić najbardziej nudny przedmiot szkolny i sprawić, że dziecko osiągnie w nim najlepsze możliwe dla siebie wyniki.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter