Artykuł sponsorowany Mechanizacja – operator pojazdów i maszyn rolniczych

Mechanizacja – operator pojazdów i maszyn rolniczych

Kursy dotyczące szeroko pojętej mechanizacji są coraz bardziej popularne. Maszyny rolnicze oraz ich osprzęt, są coraz bardziej zaawansowane technologicznie, co z jednej strony ułatwia ich obsługę, ale z drugiej wymaga nauczenia się odpowiedniego z nich korzystania. Szeroko pojęty kierunek mechanizacji, który dzisiaj po ukończeniu pozwala cieszyć się tytułem technika mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, jest przy tym bardzo przyszłościowy.

Operator, czy technik…

Niezależnie od tego, czy wolimy kształcić się ściśle w kierunku operatora pojazdów i maszyn rolniczych, czy w zakresie technika rolnictwa i agrotechniki, nowoczesne szkoły zapewnią w obu przypadkach dostęp do nauki obsługi nowoczesnej branżowej technologii. Mowa o kształceniu w zakresie prowadzenia i użytkowania wózków widłowych, ciągników rolniczych kategorii T, kombajnów zbożowych, naczep, urządzeń stosowanych w rolnictwie, czy różnego rodzaju przyrządów. W przypadku kursów (czy branżowej szkoły I stopnia) dotyczących mechanizacji z pewnością dane centrum szkoleniowe zapewni również nauczanie w zakresie użytkowania koparko-spycharek, sprzętów spawalniczych elektrycznych oraz gazowych, a nawet specjalistycznych maszyn obróbki materiałowej ręcznej lub mechanicznej metali (np. wykrawarki CNC). Istotnym puntem programu edukacyjnego powinny być również zagadnienia w zakresie prowadzenia dokumentacji obsługi i naprawy pojazdów, maszyn i urządzeń stosowanych w rolnictwie; wypełniania wniosków o dopłaty bezpośrednie; a nawet sposobów stosowania środków ochrony roślin.

Czy jednak kurs związany z mechanizacją rolnictwa, pokrywa się z edukacją w ramach technika mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, a także agrobiznesu? Odpowiedź brzmi tak. W dużej mierze nauka jednak dotyczy również hodowli zwierząt, nowoczesnych technologii w tym zakresie, a także w zakresie upraw, czy innych spraw związanych z szeroko pojętym prowadzeniem gospodarstwa rolnego.

Różne wersje nauczania – wybierz ZSCKR w Widzewie

Jeśli chodzi o szeroko pojętą mechanizację, warto wiedzieć, że można wybrać dzisiaj między innymi dwa modele kształcenia. Popularne jest technikum – również dla dorosłych – w zakresie mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, po którym można również ukończyć technikum agrobiznesu. Warto jednak przemyśleć branżową szkołę I stopnia („nowa zawodówka”), która zapewnia swoisty długi kurs teoretyczny oraz praktyczny w zakresie mechaniki – operatora pojazdów i maszyn rolniczych. To jaka opcja jest dla nas lepsza, zarówno w codziennej pracy na własnym gospodarstwie, jak i przy budowaniu unikalnej ścieżki kariery, pomoże nam określić zespół ekspertów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie, który wyróżnia się nowoczesnymi metodologiami pracy, a także świetnym zapleczem naukowym. Mowa zarówno o dobrze wyposażonych salach do ćwiczeń teoretycznych, jak i o wyposażeniu pracowni, która składa się np. na liczne maszyny i przyczepy, ciągniki, urządzenia specjalistyczne, a nawet całe działy obsługi i naprawy maszyn rolniczych! Z pełną specyfikacją szkoły warto jednak zapoznać się na dedykowanej stronie www. 

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas