Artykuł sponsorowany Masz maluszka chcesz pobudzić jego kreatywność – zapisz go do prywatnego żłobka

Masz maluszka chcesz pobudzić jego kreatywność – zapisz go do prywatnego żłobka

Kiedy planujemy powrót do pracy często zastanawiamy się z kim zostawić malca. Dziadkowie nie mogą zająć się wnukiem, opłacanie niani to zbyt duży wydatek w domowym budżecie. Można oddać maluszka do żłobka. Rodzice często obawiają się takich placówek i żłobek źle im się kojarzy. Niepotrzebnie. Zaniedbane, operujące starożytnymi metodami ośrodki odeszły już dawno do lamusa. Współczesne np. prywatne żłobki to obecnie nowoczesne doposażone miejsca, gdzie pracują prawdziwi fachowcy, umiejący prawidłowo zaopiekować się maluszkami, a do tego uczyć je poprzez zabawę. Dzieci najlepiej rozwijają się stymulowane podczas zabawy. Tak właśnie działaj prywatna opieka nad dziećmi.

Co oferują rodzicom niepubliczne żłobki?

W niepublicznych żłobka takich jak Zielony Zakątek Niepubliczny Żłobek - Kinga Tolak najmłodsze pociechy znajdą troskliwą opiekę i mnóstwo kreatywnej zabawy. Rodzice znajdą tutaj:

  • bezpieczne miejsce dla prawidłowego rozwoju swoich pociech,

  • mnóstwo okazji do wspólnych spotkań i zabaw,

  • stawia się tam na propagowanie zdrowego stylu życia.

Na dzieci czeka w prywatnym żłobku zazwyczaj piękny ogród z placem zabaw, miła i domowa atmosfera, profesjonalna i życzliwa kadra pedagogiczna, przestronne i nowocześnie wyposażone sale, bogata oferta zajęć dodatkowych. Proponuje się tam maluchom twórcze spędzanie czas na zajęcia manualno – plastycznych, zabawach edukacyjnych, logopedycznych, zajęciach umuzykalniających, zawierających elementy rytmiki, zajęciach artystycznych, rozwijających inwencję twórczą, zajęciach muzycznych, warsztatach umiejętności społecznych, bajkoterapii, czy gimnastyce twórczej (ekspresyjnej) metodą Rudolfa Labana.

Jakie są zadania żłobków?

Do zadań żłobka należy zapewnienie dziecku właściwej opieki pielęgnacyjnej oraz edukacyjnej przez prowadzenie zajęć zabawowych z elementami edukacji, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb dziecka, oraz prowadzenie zajęć opiekuńczo-wychowawczych i edukacyjnych, uwzględniających rozwój psychomotoryczny dziecka, właściwych do wieku dziecka. Mimo prowadzenia zajęć edukacyjnych, dla żłobków nie przewidziano podstawy programowej. W żłobku jeden opiekun może sprawować opiekę nad maksymalnie ośmiorgiem dzieci, a w przypadku gdy w grupie znajduje się dziecko niepełnosprawne, dziecko wymagające szczególnej opieki lub dziecko, które nie ukończyło pierwszego roku życia – maksymalnie nad pięciorgiem dzieci. Ponadto, w żłobku, do którego uczęszcza więcej niż dwadzieścioro dzieci, zatrudnia się przynajmniej jedną pielęgniarkę lub położną.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas