Artykuł sponsorowany Kurs na operatora HDS z firmą Budus

Kurs na operatora HDS z firmą Budus

Usługi realizowane za pomocą pojazdów typu HDS cieszą się dużą popularnością przez okrągły rok. Aby w sposób bezpieczny wykonać zlecenia związane z przemieszczaniem masywnych ładunków, maszyny powinny być obsługiwane wyłącznie przez uprawnione osoby. Kwalifikacje niezbędne do zostania operatorem żurawia przeładunkowego można uzyskać poprzez uczestnictwo w specjalistycznym kursie. Organizuje go między innymi łódzki ośrodek Budus.

Niezbędne szkolenia

Hydrauliczne dźwigi samochodowe to nic innego jak pojazdy ciężarowe z zamontowaną na podwoziu kolumną, która kończy się wysięgnikiem z podwieszonym urządzeniem chwytającym. Tego typu maszyny wyposaża się też w solidną przyczepę, mającej zapewnić odpowiednią przestrzeń ładunkową. Konstrukcja sprzętu sprawia, że jest on wręcz niezastąpiony przy pracy z masywnymi materiałami. HDS-y potrafią przenieść kontenery, betonowe słupy, a nawet inne maszyny, świetnie sobie radząc z obiektami o nieregularnych kształtach.

Ze względu na to, że przenoszenie, podnoszenie czy sam przewóz wielkogabarytowych elementów nie należy do prostych czynności, maszyny wymagają obsługi przez wykwalifikowanych operatorów. Nie bez znaczenia jest również ich doświadczenie nabyte przy realizacji zleceń. Aby nabyć umiejętność sprawnego operowania HDS-em, należy wpierw ukończyć wielogodzinny kurs. Jego organizacją zajmują się wyspecjalizowane ośrodki, takie jak firma Budus z siedzibą w Łodzi. W jej szerokie ofercie odnajdziemy także kursy na wiele innych maszyn dozorowych, budowlanych i drogowych, w tym koparko-ładowarki, spycharki czy równiarki.

Specyfika kursu na operatora HDS

Szkolenia proponowane przez przedsiębiorstwo Budus to z pewnością trafiona inwestycja. Stosunkowo niewielkim kosztem możemy zdobyć ceniony na rynku pracy zawód bądź też rozwinąć nabyte wcześniej zdolności. Jak tłumaczy przedstawiciel firmy:

Kursanci w trakcie zajęć prowadzonych przez naszą doświadczoną kadrę poznają budowę pojazdów, zasady BHP, obowiązki operatorów oraz sposoby postępowania w sytuacjach awaryjnych. Jeśli zaś chodzi o praktyczną część szkoleń, przyswajają nie tylko umiejętności z zakresu obsługi żurawia, ale także otrzymają cenne wskazówki na temat nieszablowych sposobów realizacji złożonych zadań.

Jakie wymaganie trzeba spełnić, aby móc uczestniczyć w tego typu szkoleniach? Oprócz ukończonych osiemnastu lat, kandydaci muszą przejść badania lekarskie potwierdzające brak przeciwwskazań do pracy z HDS-em. Nie ma natomiast wymogu posiadania prawa jazdy kat. B lub C. Przy pomyślnym zdaniu egzaminu przed państwową komisją UDT, uczestnicy szkoleń otrzymują bezterminowe zaświadczenie kwalifikacyjne. Nie sposób pominąć faktu, iż zachowuje one ważność również poza granicami kraju.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter