Artykuł sponsorowany Kiedy warto zdecydować się na wykupienie jazd doszkalających?

Kiedy warto zdecydować się na wykupienie jazd doszkalających?

Praktyczna część kursu na prawo jazdy obejmuje 30 godzin zegarowych. W tym czasie kursanci uczą się sposobu prowadzenia auta, podstawowych manewrów oraz parkowania. Niektórym uczniom 30 godzin jazdy wystarczy, by czuć się pewnie na egzaminie, ale dla znakomitej większości kursantów jest to stanowczo za mało. Szkoły jazdy oferują więc jazdy doszkalające, które są dodatkowo płatne. Dlaczego i kiedy warto z nich skorzystać?

Dodatkowe lekcje, gdy nie czujesz się pewnie za kółkiem

Państwowe egzaminy na prawo jazdy kategorii B nie należą do najłatwiejszych. Niekiedy drobna pomyłka, która każdemu kierowcy uszłaby na sucho, powoduje przerwanie egzaminu i konieczność opłacenia poprawki. Koszt praktycznego egzaminu poprawkowego to 140 zł. Biorąc pod uwagę fakt, że niektórzy zdają go dopiero po kilkukrotnym lub kilkunastokrotnym podejściu, uzbiera się całkiem spora suma. Po co marnotrawić pieniądze?

Jeśli nie czujemy się pewnie za kierownicą po wyjeżdżeniu 30 godzin z instruktorem, dokupmy pakiet godzin doszkalających. W dobrej szkole jazdy nauczyciel sam sugeruje kursantowi taką możliwość, jeżeli widzi, że jego technika jazdy wymaga jeszcze ćwiczeń. Jak informuje instruktor z warszawskiej szkoły MSTART – lepiej zainwestować środki w dodatkowe lekcje, niż bezpośrednio po zakończeniu kursu udać się na egzamin państwowy, będąc niepewnym swoich umiejętności.

Kiedy egzamin nie poszedł po Twojej myśli

To żaden wstyd nie zdać egzaminu na prawo jazdy za pierwszym czy nawet za drugim razem. Nie można jednak stawiać się na kolejne poprawki bez przygotowania. Niektórzy kursanci, chcąc zaoszczędzić, nie pojawiają się już w szkole jazdy po zdaniu egzaminów wewnętrznych. Ryzykują za to karę, ćwicząc autem rodziców czy prosząc o pomoc znajomego. O ile osoby te nie są wykwalifikowanymi instruktorami, nie pomogą nam zdać egzaminu.

W czasie jazd doszkalających instruktor zwraca uwagę na błędy. Omawia z kursantem sytuacje, które zaważyły na negatywnej ocenie egzaminu praktycznego. Pokonuje z uczniem trasy, które wybierają egzaminatorzy. Dodatkowe lekcje pomagają kursantowi nie wyjść z wprawy. Czasami na egzamin poprawkowy trzeba czekać tydzień lub dwa. Powinniśmy w tym czasie regularnie prowadzić auto pod okiem specjalisty. Warto zaznaczyć, że możemy wykupić jazdy doszkalające w innej szkole jazdy niż ta, w której odbyliśmy kurs. To dobry sposób na to, by nasze umiejętności zweryfikował obcy instruktor.

Kiedy prawo jazdy od lat leży w szufladzie

Są osoby, które mimo posiadania uprawnień, boją się z nich korzystać. Kieruje nimi strach przed samodzielnym prowadzeniem samochodu czy dużym natężeniem ruchu drogowego. Strach ten można wyeliminować w czasie jazd doszkalających. Nie są one przeznaczone tylko dla kursantów. Z oferty szkół jazdy równie chętnie korzystają kierowcy. Instruktorzy chętnie pomogą osobom, które po np. po wypadku drogowym boją się na nowo wcielić w rolę kierowcy. Podszkolą tych, którzy za kierownicą nie siedzieli od lat, ale chcieliby na nowo czerpać przyjemność z jazdy.

Jesteś w takiej sytuacji? Nie czekaj! Już dziś zapisz się na jazdy doszkalające w szkole MSTART!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas