Artykuł sponsorowany Kiedy warto, a kiedy nie warto skorzystać z korepetycji?

Kiedy warto, a kiedy nie warto skorzystać z korepetycji?

Słowo „korepetycje” pochodzi z języka niemieckiego. Pierwotnie oznaczało wielokrotne ćwiczenie utworu muzycznego. Ich celem było perfekcyjne opanowania partii zarówno partii instrumentalnych, jak i wokalnych. Obecnie „korepetycje” oznaczają zajęcia dodatkowe z danego przedmiotu. Mogą być to przedmioty objęte podstawą programową, jak i inne – np. korepetycje z aktorstwa.

Jakie są cele korepetycji?

Celem korepetycji jest nie tylko uzyskanie wiedzy niezbędnej do zaliczenia egzaminów końcowych, ale przede wszystkim – zrozumienie omawianego zagadnienia poprzez rozłożenie go na czynniki pierwsze. Zrozumienie przekłada się na poprawę wyników w szkole i co ważne – zapamiętanie nauki na dłużej. Celem zajęć dodatkowych nie jest zatem: zakuć, zapamiętać, zapomnieć a ZDAĆ, ZROZUMIEĆ, ZAPAMIĘTAĆ.

Dla kogo są korepetycje?

Korepetycje to rozwiązanie dla wszystkich osób, którym zależy na poprawie wyników w szkole, ale nie na poprawie krótkotrwałej, tylko takiej, która sprawi, że na dalszym etapie edukacji będzie łatwiej. Z zajęć mogą korzystać zarówno osoby z problemami edukacyjnymi, jak i uczniowie startujący w olimpiadach. Regularne kursy przedmiotowe pozwalają na systematyczne poszerzanie wiedzy. Doskonałym przykładem są korepetycje z matematyki opracowane przez Sala Khana – to cykl wykładów od pierwszej klasy szkoły podstawowej aż do rachunku różniczkowego i całek. Czy to działa? Pozwólmy odpowiedzieć specjaliście.

Młodzi ludzie słusznie zauważają, że czas poświęcony na naukę w środowisku szkolnym jest niewystarczający. Klasy są liczne, nie ma miejsca na indywidualne podejście. Czasami zdarza się, że czas spędzony w szkole jest czasem straconym. Dlatego coraz więcej uczniów decyduje się na edukację domową i korzystanie z wykładów Sala Khana. Robią tak uczniowie z Polski, USA i innych krajów. Fenomen kursów matematyki Sala Khana podkreśla sam Bill Gates – najbogatszy człowiek na świecie. Miliarder przekazał na rzecz fundacji Sala Khana niebagatelną kwotę 1 000 000 000 dolarów! Czy zrobiłby tak, gdyby nie docenił tych innowacyjnych metod? – pyta specjalista z KAM-AN Edukacja. Tłumaczenia.

Podsumowanie

  • Z korepetycji można korzystać na każdym etapie edukacji.
  • Korepetycje gwarantują dostosowanie programu do możliwości ucznia.
  • Można uczyć się o dowolnej porze dnia i nocy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter