Artykuł sponsorowany Jakie są korzyści nauki w małych grupach?

Jakie są korzyści nauki w małych grupach?

Sposobów na naukę jest wiele i każdy ma własne metody, które ułatwiają mu zapamiętywanie nowych informacji. W przeładowanych klasach przyswajanie wiedzy bywa niekiedy utrudnione – dużo jest czynników, które rozpraszają uwagę, a nauczyciel mający pod opieką wielu uczniów nie zawsze może poświęcić uwagę każdemu z osobna. Z tego względu zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wybór szkoły oferującej naukę w małych grupach.

Indywidualne podejście do każdego ucznia

W szkołach, oferujących nauczanie w małych grupach, duży nacisk kładzie się na indywidualny rozwój. Każdy uczeń może rozwijać swoje zdolności i skupiać się na nauce tego, co najbardziej go interesuje i przyda mu się w przyszłości. W Społecznym Liceum Ogólnokształcącym nr 25 w Warszawie już od pierwszej klasy uczniowie wybierają swoją ścieżkę rozwoju – decydują, które przedmioty chcą opanować na poziomie pozwalającym uzyskać dobre wyniki z matury podstawowej, a z jakich przedmiotów chcieliby uzyskać dodatkową wiedzę, pozwalająca na startowanie w olimpiadach i zdawanie matury na poziomie rozszerzonym. Dzięki temu, od samego początku szkoły średniej uczniowie mogą skupić się na wiedzy i umiejętnościach, które są im niezbędne, by dostać się na wymarzone studia lub pracować w wybranym przez nich zawodzie.

Dobra relacja z nauczycielem

Małe klasy dają korzyści zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Prowadzący zajęcia lekcyjne mają szansę dobrze poznać każdego ucznia, pomóc mu zrozumieć tematy, które sprawiają mu trudności i zbudować relację, co znacznie trudniejsze jest w klasach liczących wiele osób. Uczniowie szkół oferujących nauczanie w małych grupach mają dobre relacje z nauczycielami, wiedzą, że mogą zaufać kadrze nauczycielskiej i liczyć na pomoc. Wszystko to sprawia, że nawet bardzo nieśmiałe osoby czują się w szkole bezpiecznie i komfortowo, a to sprzyja nauce.

Małe grupy – mniej rozpraszaczy

Im mniej osób w klasie, tym lepsza atmosfera do nauki. Nie ma niepotrzebnych hałasów i innych rozpraszaczy, a w sali lekcyjnej znajdują się uczniowie mający wspólny cele – jak najlepsze zdanie egzaminu maturalnego. Z tego względu mniejsze grupy sprzyjają szybszemu i lepszemu zrozumieniu materiału, a często nawet zdobyciu wiedzy, która wykracza poza program nauczania. Co więcej, gdy uczniów jest kilkoro, łatwiej jest im się dobrze poznać oraz nawiązać więzi, które często stają się przyjaźniami na długie lata. Uczniowie takich klas wspierają się nawzajem i sprawiają, że szkoła jest przyjaznym miejscem dla każdego ucznia.

Opracowanie:

XXV Społeczne Liceum Ogólnokształcące

Warszawa , al. Solidarności 101d

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas