Artykuł sponsorowany Jakie przedszkole wybrać dla dziecka?

Jakie przedszkole wybrać dla dziecka?

W przedszkolu maluchy uczą się samodzielności i integracji z rówieśnikami. Wspólnie spożywają posiłki, leżakują, bawią się i uczą. Dzieci chodzą codziennie na spacery i poznają przyrodę. Rozwijają się emocjonalnie, społecznie, intelektualnie i ruchowo, a także odkrywają swoje talenty. Dzieci w wielu przedszkolnym, szybko się uczą języków obcych, więc warto malucha zapisać do przedszkola anglojęzycznego.

Jak wybrać odpowiednie przedszkole dla dziecka?

Wybór przedszkola nie jest łatwy, bo każda placówka ma coś ciekawego do zaoferowania. Wygodniej jest oczywiście zapisać dziecko do pobliskiego przedszkola, by w razie potrzeby dziadkowie mogli odebrać malucha, kiedy rodzice dłużej pracują. Dla wielu opiekunów wygoda jest na dalszym planie, ponieważ pierwsze miejsce zajmuje rozwój, poprzez naukę. Niepubliczne przedszkola mają wiele do zaoferowania dla dzieci, więc zawsze warto rozważyć ich propozycje. Przykładowo Niepublicznie Przedszkole Anglojęzyczne w Sopocie prowadzi zajęcia tylko po angielsku, więc dzieci mają okazję szybciej opanować język. Rodzicom zależy głównie na rozwoju  malucha, więc poszukiwanie odpowiedniej placówki, niekiedy trwa bardzo dług. Warto jednak postawić na przedszkole, które nie tylko edukuje, ale przede wszystkim bawi i rozwija.

Jak wygląda dzień w przedszkolu anglojęzycznym?

Przedszkole anglojęzyczne różni się tym od innych placówek, że wszystkie zajęcia prowadzone są w języku angielskim, przez wykwalifikowaną  i doświadczoną kadrę pedagogów. Dzień w przedszkolu zaczyna się o 7. 30. Dzieci, po przyjściu do przedszkola układają puzzle, rysują i robią wiele ciekawych rzeczy. Od 8. 00-9. 00 jest śniadanie, po którym opiekunki bawią się z maluchami, a przez zabawę, uczą wielu rzeczy. Od 11. 00-12. 00 dzieci spędzają czas w ogródku. W południe jest obiad, a po nim do godziny 14. 00, są tańce, zajęcia artystyczne oraz rytmika, gimnastyka korekcyjna, religia, terapia muzyczna. O 14. 00-14. 30 jest podwieczorek i do 17. 00 dzieci bawią się zabawkami. Przedszkole prowadzi również zajęcia ekspresji twórczej: teatr i drama oraz organizuje, teatrzyki, wycieczki i zabawy, koncerty, bale, przedstawienia i olimpiady, a także spotkania ze znanymi ludźmi.

Jakie umiejętności nabywa dziecko w przedszkolu?

Dziecko w przedszkolu codziennie uczy się czegoś nowego. Jako rodzice zauważamy, jak na naszych oczach się rozwija, co nas niezmiernie cieszy. Sukces malucha jest ogromną radością dla rodziców. Dziecko wracając z przedszkola, opowiada swoje wrażenia. Recytuje nowy wierszyk, śpiewa piosenkę, której się nauczyło danego dnia, mówi o innych dzieciach, zabawach, staje się bardziej otwarte. W przedszkolu dziecko uczy się komunikacji z rówieśnikami, potrafi się dzielić zabawkami, co w przypadku jedynaków jest bardzo pożądane. Maluch staje bardziej wrażliwy, rozwija się emocjonalnie i również kreatywnie. Możemy dostrzec wiele talentów u naszej pociechy. Przedszkole uczy i wychowuje, bo każde dziecko musi przestrzegać zasad i słuchać pani przedszkolanki. Maluch po edukacji przedszkolnej, jest lepiej przygotowany do szkoły.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas