Artykuł sponsorowany Jaki żłobek dla dziecka wybrać?

Jaki żłobek dla dziecka wybrać?

Dbałość o odpowiedni rozwój malucha, chęć zapewnienia dziecku właściwego rozwoju społecznego, intelektualnego i ruchowego lub konieczność powrotu rodzica do pracy, to najczęstsze powody, dla których rodzice decydują się oddać dziecko pod opiekę przedszkolanek. Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy szukaniu odpowiedniej placówki?

Przede wszystkim dobro dziecka

Nie należy wybierać żłobka jedynie na podstawie informacji znalezionych na stronie internetowej placówki. Aby być pewnym, że dziecko będzie miało zapewnioną profesjonalną opiekę, należy zaangażować się w poszukiwania. Początkowe rozpoznanie powinno bazować na komfortowym dojeździe do miejsca. Dzięki temu maluch będzie kojarzył żłobek z miejscem bliskim domowi. To jednak jeden z bardzo wielu składowych.

Często rodzice wybierają jedną z placówek, która znajduje się blisko. Jeśli żłobek jest w sąsiedztwie, można łatwiej uzyskać informacje na temat jego funkcjonowania i poddać go szczególnej obserwacji. Ostatecznej decyzji nie powinno się jednak podejmować bez wcześniejszego spotkania z jego przedstawicielami.

Niektórym rodzicom wydaje się, że w trakcie pierwszej rozmowy, to raczej żłobek rekrutuje dziecko i jego opiekunów. Jest jednak inaczej – to placówka powinna realizować potrzeby dziecka, a nie odwrotnie. Oddanie malucha pod opiekę powinno być dla rodziców ułatwieniem i nie generować więcej obowiązków i stresu.

Żłobek Misiowy Zakątek w Katowicach to jedno z miejsc, które na pierwszym miejscu stawia szczęście swoich podopiecznych. Przyjemna atmosfera panująca w tej prywatnej placówce stwarza odpowiednie warunki do właściwego rozwoju dzieci. Czas dydaktyczny jest urozmaicony o ciekawe zajęcia muzyczne i językowe, które wspierają prawidłową edukację maluchów. 

Pierwsze spotkanie w żłobku

Na spotkanie z dyrektorem żłobka lub którąś z przedszkolanek należy właściwie się przygotować. Można wcześniej zastanowić się jakie pytania będą najbardziej zasadne i które z nich ułatwią podjęcie ostatecznej decyzji. Jednym z pierwszych aspektów są kwestie finansowe. Wysokość opłat, data realizacji opłaty, wpisowe, koszt posiłków - te dane pozwolą zorientować się, czy serwis żłobka mieści się w zaplanowanym budżecie. Ważne jest też to, jakie usługi są wliczone w tę cenę i czy mieści się w niej także ubezpieczenie.

Na kolejnym miejscu są kwestie organizacyjne – czyli etap adaptacji dziecka, godziny otwarcia i wyznaczona godzina, której należy przestrzegać podczas odprowadzania dziecka do żłobka. Następna niezwykle wrażliwa w obecnym momencie kwestia – zdrowie dziecka. Jakie są procedury w przypadku złego samopoczucia malucha. I kiedy powinna być przekazywana informacja o nieobecności dziecka?

Na wybór dobrego żłobka składa się bardzo wiele warunków. Jednym z najważniejszych jest wykształcenie opiekunów i sposób realizacji opieki nad dziećmi. Dla niektórych rodziców jest to aspekt o wiele ważniejszy niż kwestie finansowe. Poza zadaniem pytań dotyczących tej kwestii bardzo ważna jest obserwacja pracowników „w akcji”. W tym celu warto przyjść na spotkanie zarówno z drugim rodzicem, jak i z dzieckiem. Możliwość zebrania spostrzeżeń i sprawdzenia, jak dziecko czuje się w tym miejscu, pozwala na podjęcie lepszej decyzji. Przy okazji można też sprawdzić poziom higieny i to, jak wyglądają zajęcia dzieci w ciągu dnia oraz jakie zabawki mają do dyspozycji i jak zorganizowana jest przestrzeń. Biorąc pod uwagę wszystkie wspomniane tu czynniki, można podjąć rozsądną ostateczną decyzję.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas