Materiał Partnera Dlaczego warto studiować na amerykańskich uczelniach?

Dlaczego warto studiować na amerykańskich uczelniach?

Studia w Stanach Zjednoczonych to szansa na lepszą przyszłość. Aż siedemnaście amerykańskich uniwersytetów znajduje się w światowej czołówce, jeśli chodzi o poziom kształcenia. Dla porównania, Uniwersytet Warszawski w 2020 roku plasował się dopiero na 349 miejscu w tym rankingu. Coraz większa liczba młodych Polaków decyduje się na studia za oceanem. Dlaczego warto pójść w ich ślady? Jakie wymagania trzeba spełnić?

Zalety studiowania w Ameryce

Stany Zjednoczone to jedna z najpotężniejszych i najbardziej wpływowych gospodarek świata. USA wyprzedzają inne państwa w militariach, dostępie do najnowszych technologii, podboju kosmosu, sztuce i nauce. Amerykańskie uczelnie znane są na całym świecie z wysokiej jakości kształcenia i znaczących osiągnięć naukowych. Możliwość studiowania na Harvardzie, Yale czy Uniwersytecie Stanforda to ogromny prestiż i szansa na lepszą przyszłość.

Tamtejsze uczelnie oferują możliwość zdobywania wiedzy z różnych dziedzin. Są znakomicie wyposażone i obsadzone szanowaną i znamienitą kadrą naukowców, profesorów i innych osób prowadzących zajęcia ze studentami. Zadaniem tych ludzi jest nie tylko przygotowanie uczniów do egzaminów, ale przede wszystkim – do życia poza murami szkoły. Tego właśnie brakuje na polskich uczelniach. Ponadto studia w Ameryce to nowe, międzynarodowe znajomości, możliwość zwiedzania pięknego kraju i życia w nim, co jest marzeniem wielu ludzi na całym świecie.

Co należy zrobić, by studiować w Ameryce?

Na samym początku warto zaznaczyć, że studia w Ameryce są dla każdego, niezależnie od wyników osiąganych w nauce. Oferta edukacyjna jest bardzo bogata, a uniwersytetów – ponad 4 tysiące. Nie oznacza to jednak, że dostanie się na studia w USA, nic nie kosztuje. Wręcz przeciwnie, wymaga to pracy i dużego zaangażowania. Każdy Polak, który pragnie rozpocząć studia w USA, musi:

  • zdać egzamin językowy TOEFL – bada on nie tylko bogactwo słownictwa, ale też umiejętność posługiwania się językiem angielskim pod presją czasu i w sytuacjach stresowych,

  • zdać tzw. maturę amerykańską – składa się na nią egzamin SAT, który bada wiedzę ogólną uczniów i SAT Subject Tests – badający wiedzę z określonego przedmiotu,

  • zdać maturę polską,

  • przygotować esej aplikacyjny.

Kandydat, który zdobędzie wysoki wynik z wyżej opisanych egzaminów i który spełni pozostałe wymagania rekrutacyjne danej uczelni, może liczyć na przyjęcie w szeregi jej studentów. Dobry wynik egzaminu SAT ułatwia też otrzymanie stypendium na pierwszym roku nauki.

Jak się przygotować do egzaminów TOEFL, SAT i SAT ST?

Samodzielne przygotowanie się do owych egzaminów jest trudne i mało efektywne. Wielu uczniów decyduje się więc na opłacenie specjalistycznego kursu przygotowawczego prowadzonego przez ekspertów. Takie szkolenia organizuje EDUN ACADEMY. Tamtejsi specjaliści prowadzą zajęcia według oryginalnego programu nauczania, który zawiera w sobie wszystkie kwestie potrzebne do uzyskania jak najlepszych wyników na poszczególnych egzaminach. Teoria łączona jest z praktyką, a każdy kursant może liczyć na indywidualne podejście. Ponad 70% studentów, którzy ukończyli ów kurs przed złożeniem aplikacji na wybraną amerykańską uczelnię, nie tylko dostało się na nią bez problemu, ale też uzyskało stypendium.

Opracowanie:

EDUN ACADEMY Wrocław

Wrocław , Kazimierza Wielkiego 9 lok. 303 , III piętro

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas