Artykuł sponsorowany Dlaczego warto się szkolić, czyli dodatkowe zalety

Dlaczego warto się szkolić, czyli dodatkowe zalety

Zdobycie dodatkowych kwalifikacji niesie ze sobą szereg korzyści. Z jednej strony firma pozyskuje wykfalifikowanego pracownika, który może wykorzystać wiedzę w działaniu. Dzięki szkoleniom wzrośnie jego wydajność w pracy, a zdobytą wiedzą będzie mógł podzielić się ze współpracownikami. Z drugiej strony rośnie poczucie wartości pracownika, co procentuje zwiększenie obszarów jego działalności. Dlaczego jeszcze warto brać udział w szkoleniach?

Wiedza w odwrocie

Niestety nasza wiedza ulega przedawnieniu. Zmieniają się przepisy prawne, metody leczenia, sposób komunikacji – zmiany dotyczą praktycznie wszystkich dziedzin życia. Pojawiają się nowinki technologiczne, za którymi trudno nadążyć. Jeśli więc ktoś uważa, że wystarczy się wykształcić i później można wykonywać swój zawód aż do emerytury bez podnoszenia swoich kwalifikacji, to jest w błędzie. Wiedza zawodowa ulega przedawnieniu już w dwa lata od jej zdobycia. Dlatego udział w szkoleniach i inwestowanie w swój kapitał intelektualny jest ważnym czynnikiem warunkującym rozwój. Poza tym istnieją sytuacje, w których udział w szkoleniach jest obowiązkowy, np. szkolenia bhp. Obowiązek wykonywania dodatkowych kursów spoczywa również na kierowcach zajmujących się transportem materiałów niebezpiecznych.

Dlaczego warto brać udział w szkoleniach?

Zwiększenie zakresu wiedzy i udoskonalenie umiejętności, to nie jedyne zalety uczestnictwa w szkoleniach. Dzięki szkoleniom poszerza się wiedzę teoretyczną, a równocześnie zdobywa się nowe umiejętności praktyczne. Niewątpliwą zaletą jest również wymiana doświadczeń z innymi uczestnikami szkolenia oraz możliwość nawiązania współpracy. Dzięki zdobywaniu nowych kwalifikacji można podejmować coraz większe wyzwania, co prowadzi do zdobywania awansów na ścieżce kariery oraz daje większe możliwości zatrudnienia. Wraz ze wzrostem kompetencji roście również poczucie własnej wartości oraz jakość wykonywanej pracy. Zwiększa się również wewnętrzna motywacja do osobistego rozwoju.

Najbardziej pożądane szkolenia

Obecnie na rynku szkoleniowym, można znaleźć bardzo wiele firm specjalizujących się w prowadzeniu różnorodnych typów szkoleń. Jakie szkolenia są obecnie najbardziej cenione przez pracodawców? Nieustająco największym zaniteresowaniem cieszą się kursy i szkolenia bhp. Na drugim miejscu plasują się szkolenia kierowców, głównie kursy ADR, czyli związane z transportem materiałów niebezpiecznych. Na trzecim miejscu plasują się kursy na operatorów wózków widłowych oraz dźwigów samojezdnych HDS.

Szkolić się warto, ale z głową. Stos zdobytych certyfikatów nie świadczy o tym, nastąpi spektakularny rozwój kariery. Liczy się przydatność szkoleń oraz, co najważniejsze - ich poziom.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas