Artykuł sponsorowany Dlaczego warto inwestować w szkolenie pracowników? Poznaj ofertę Ośrodka Szkoleniowego AT

Dlaczego warto inwestować w szkolenie pracowników? Poznaj ofertę Ośrodka Szkoleniowego AT

Pracodawcy pragną zatrudniać samodzielnych, doświadczonych pracowników, którzy doskonale poradzą sobie na stanowisku. Jednak, aby pracownik mógł pochwalić się aktualną wiedzę na temat swojej pracy i należycie wykonywać swoje obowiązki, należy zainwestować w jego szkolenie i rozwijanie umiejętności. Szkolenia to nie tylko zysk dla pracownika, ale przede wszystkim dla pracodawcy! Zobacz, jakie kursy oferuje Ośrodek Szkoleniowy AT z Opoczna.

Zalety wynikające ze szkolenia pracowników

Niektórzy właściciele firm podchodzą niepewnie do szkoleń, boją się, że pracownikowi to nic nie da, a wręcz odejdzie on po uzyskaniu nowej wiedzy i znajdzie lepsze stanowisko pracy. Przed takimi sytuacjami można się zabezpieczyć poprzez podpisanie umowy lojalnościowej. Warto jednak pamiętać o tym, że pracownik, kiedy wie, że w danym miejscu ma szansę na rozwój, nie będzie rozważał odejścia w inne miejsce. Organizacja regularnych szkoleń zamkniętych oraz wysyłanie pracowników na szkolenia otwarte podnosi atrakcyjność miejsca pracy.

Inne zalety wynikające z regularnego szkolenia pracowników to:

  1. Pracownicy mogą pochwalić się aktualną wiedzą - nieważne, czy organizujemy szkolenia dla księgowych z zakresu kadr i płac, szkolenia dotyczące sprzedaży, zarządzania czy podatków, wiedza w każdej z tych dziedzin zmienia się i wymaga aktualizacji. Nie ma nic gorszego niż pracownik, który zajmuje się danym tematem, ale nie zna aktualnych zagadnień czy przepisów prawa.

  2. Możliwość wymiany doświadczeń - wysyłając pracownika na szkolenie branżowe pozwalamy mu także na poznanie innych osób z branży i na wymianę doświadczeń między sobą.

  3. Większe zadowolenie pracownika - pracownik, kiedy czuje, że szef w niego inwestuje, jest bardziej zadowolony z siebie oraz wykonywanej przez siebie pracy.

  4. Jesteś na bieżąco z branżą - firmy szkoleniowe doskonale wiedzą, co z trawie piszczy i mogą przekazać bieżące informacje z danej branży. Wysyłanie pracowników na szkolenia lub organizacja szkoleń zamkniętych, to nie tylko podniesienie ich kwalifikacji, to także wiedza na temat nowości dla pracodawcy.

Jakie szkolenia zorganizować?

Jak podpowiadają nam eksperci z Ośrodka Szkoleniowego AT:

Właściciele firmy często nie wiedzą, w jakie szkolenia warto zainwestować i co zorganizować w swojej firmie.  W takiej sytuacji warto zdać się na opinię firmy odpowiadającej za organizację szkoleń i przejrzeć ich aktualną ofertę. Firmy bardzo często bowiem organizują zarówno szkolenia otwarte, jak i zamknięte na indywidualne zlecenie firmy. 

Jeśli nie masz pomysłu na szkolenie, zdaj się na pomoc Ośrodka Szkoleniowego AT, który po zapoznaniu się z branżą, tematyką oraz budżetem przygotuje szkolenie, które na pewno przyda się Twoim pracownikom oraz Tobie. Ośrodek oferuje między innymi:

  • szkolenia BHP,

  • kurs komputerowy,

  • kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu,

  • szkolenie dla opiekuna osób niepełnosprawnych,

  • kursy operatorów wózków,

  • kurs dla specjalistów ds. kadr i płac.

Szkolenia oferowane przez c są przygotowane przez doświadczonych ekspertów i dostosowane do potrzeb uczestników. Uczestnicy otrzymują bezpośredni dostęp do praktycznych narzędzi i wiedzy, która pomagają im wprowadzić zmiany w codziennej pracy. Po zakończeniu szkolenia otrzymują certyfikat potwierdzający ukończenie kursu.

Opracowanie:

AT s. c. Ośrodek Szkoleniowy

Opoczno , Inowłodzka 11

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas