Artykuł sponsorowany Dlaczego nauczyciele przedszkolni powinni regularnie brać udział w szkoleniach?

Dlaczego nauczyciele przedszkolni powinni regularnie brać udział w szkoleniach?

Na nauczycielach przedszkolnych ciąży ogromna odpowiedzialność. Odpowiadają oni nie tylko za realizację podstawy programowej i za bezpieczeństwo, ale także odpowiednie wychowanie dzieci i nauczenie ich podstawowych zasad kultury oraz zachowania w społeczeństwie. Wobec tego niezbędne jest, aby nauczyciele przedszkoli regularnie brali udział w dodatkowych kursach i szkoleniach. Dlaczego jest to takie ważne?  

Nowe problemy dzieci

Jak powszechnie wiadomo, czasy się zmieniają. Coś, o czym jeszcze kilka lat temu nawet się nie myślało – dziś może stanowić poważny problem. Przykładem jest uzależnienie od telefonów i komputerów wśród maluchów, które mają zaledwie kilka lat. Postęp technologiczny sprawia, że nauczycielom czasami trudno nadążyć za nowymi problemami swoich podopiecznych. Regularne branie udziału w szkoleniach dla nauczycieli przedszkolnych pozwoli na znalezienie sposobu, by szybko reagować na jakiekolwiek nieprawidłowości w zachowaniu dzieci. Przedszkolaki nie są w stanie określić, co jest dla nich dobre, a co złe i nie potrafią samodzielnie rozwiązywać konfliktów. Nauczyciele przedszkolni – zaraz po rodzinie – stanowią dla nich największy autorytet.Skąd czerpać wiedzę?

Nie tylko problemy się zmieniają, ale także metody radzenia sobie z nimi. Innowacyjne sposoby radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach wychowawczych opierają się głównie na rozmowie oraz aktywnych ćwiczeniach. Nauczyciele przedszkolni są dla dzieci wsparciem w problemach i osobami, do których zawsze mogą zwrócić się o pomoc.

Sposoby na zdobycie dodatkowej wiedzy w dziedzinie psychologii dziecięcej i pedagogiki przedszkolnej:

  • szkolenia i kursy stacjonarne;
  • szkolenia i kursy e-learningowe;
  • profesjonalne opracowania i literatura.

Pozyskiwanie wiedzy na własną rękę jest pomocne, jednak w niektórych tematach potrzeba doświadczonej osoby, która w odpowiedni sposób przekaże wiedzę przedszkolnym wychowawcom. Zarówno szkolenia, jak i przydatne materiały edukacyjne oferuje między innymi firma Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „Supernauczyciel”, której siedziba znajduje się w Warszawie.

Jak edukować?

Zajęcia w przedszkolach są zawsze dostosowane do wieku i możliwości dzieci. Dawniej przemoc i uzależnienia dotyczyły starszych uczniów, dziś można obserwować tego typu zachowania u kilkuletnich dzieci. Ważne jest, aby edukować dzieci w taki sposób, aby potrafiły odróżnić, co jest dobre, a co złe. Poleca się nie tylko szczere rozmowy, ale przede wszystkim edukację poprzez kreatywne zabawy oraz zajęcia artystyczne. Maluchy o wiele łatwiej przyswajają wiedzę wtedy, kiedy nauka stanowi dla nich doskonałą zabawę.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter