Artykuł sponsorowany Czym kierować się przy wyborze korepetytora dla dziecka?

Czym kierować się przy wyborze korepetytora dla dziecka?

Korepetycje to sposób na poszerzenie wiedzy i rozwinięcie umiejętności dziecka z określonego przedmiotu szkolnego. Dzięki dodatkowym zajęciom uczniowie są w stanie zrozumieć poszczególne zagadnienia poruszane na lekcjach, co też przygotowuje ich do sprawdzianów, testów czy egzaminów. Czym powinien charakteryzować się dobry korepetytor i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze dla naszego dziecka?

Kompetencje korepetytora – czym wyróżniają się najlepsi?

Udzielać korepetycji w teorii może każdy. Skuteczność dodatkowych zajęć jest jednak uzależniona od posiadanej przez korepetytora wiedzy. Z tego względu zdecydujmy się na usługi osoby, która ukończyła w danej dziedzinie studia i ma wyższe wykształcenie. Dobrym rozwiązaniem jest postawienie na korepetycje u nauczyciela. Praktykowanie przez niego konkretnego przedmiotu gwarantuje znajomość najnowszej podstawy programowej i tym samym zwiększa efektywność w dopasowywaniu zadań.

Dobry korepetytor powinien zatem posiadać odpowiednio szeroką wiedzę popartą swoim wykształceniem, ale i doświadczeniem. Specjaliści będący jednocześnie pedagogami w placówkach edukacyjnych nie tylko są w stanie przekazać konkretne informacje swoim podopiecznym, ale wiedzą też, w jaki sposób do nich trafić. To bardzo istotne w kontaktach z młodzieżą, która nierzadko nie jest zainteresowana dodatkowymi zajęciami i traktuje je jako uciążliwy obowiązek nałożony przez rodziców. Zmienić to może atmosfera na korepetycjach.

Korepetycje jako przyjemna nauka ze zrozumieniem

Kluczem do efektywnej nauki i chęci zrozumienia poszczególnych zagadnień z danego przedmiotu może okazać się podejście korepetytora do ucznia. Powinien on być jednocześnie miły i rzeczowy, wskazując w sposób profesjonalny popełnione przez podopiecznego błędy. Ważne jest, by wytłumaczył je spokojnie, wykazując cierpliwość wobec dziecka. Uczniowie poddani stresowi na korepetycjach z pewnością nie przyswoją pod presją wiedzy w sposób szybki i efektywny.

Iwona Tetkowska-Morszczyzna posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu dzieci i młodzieży, co pozwala jej na świetną współpracę z podopiecznymi na dodatkowych zajęciach. Prowadzone przez tę specjalistkę korepetycje m.in. z matematyki odbywają się w miłej atmosferze, a zadania dopasowywane są indywidualnie do umiejętności oraz celów ucznia. Przy wyborze korepetytora dobrze jest zatem zwrócić uwagę na jego kwalifikacje i doświadczenie, ale pomocna może okazać się także rozmowa rodzica z osobą prowadzącą dodatkowe zajęcia. Dzięki temu zapewnimy swojemu dziecku możliwość poszerzania wiedzy i zrozumienia nawet bardzo trudnych zagadnień bez stresu i w przyjemnej atmosferze.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas