Artykuł sponsorowany Czy warto wysłać dziecko do szkoły dwujęzycznej?

Czy warto wysłać dziecko do szkoły dwujęzycznej?

Coraz częściej rodzice zastanawiają się nad wysłaniem dziecka do szkoły dwujęzycznej. Liczą na to, że dziecko w takiej szkole będzie się lepiej rozwijać i szybko zdobędzie umiejętności przydatne w dalszej edukacji, a nawet na rynku pracy. Jednocześnie wiele osób odczuwa obawy przed obraniem alternatywnego kierunku. 

Czy szkoła dwujęzyczna nie jest zbyt dużym wyzwaniem dla dzieci?

Niektórzy rodzice obawiają się, że przez dwujęzyczną edukację rozwój dziecka zostanie opóźniony. Istnieją także obawy, że zwiększenie poziomu trudności, jakim może być wprowadzenie drugiego języka nauczania, sprawi, że dziecko będzie miało problemy z nauką. O ile rzeczywiście czasem początki mogą być trudne to warto pamiętać, że szkoły dwujęzyczne nie rzucają dziecka na głęboką wodę i nie zmuszają do nagłego przestawienia się na zupełnie niezrozumiały dla niego język. Nawet immersyjne metody nauki języka odbywają się przecież pod skrzydłami anglistów i pedagogów. Nauczyciele czuwają nad tym, by każde dziecko rozumiało, co się dzieje na lekcji. Jednocześnie posługiwanie się dwoma językami to świetne ćwiczenie dla mózgu, które może zwiększać zdolności poznawcze dziecka.

Dlaczego szkoła dwujęzyczna jest inwestycją w przyszłość dziecka?

Znajomość języków obcych, zwłaszcza angielskiego, jest już wymogiem w większości zawodów. Również uczenie się jest łatwiejsze, gdy ma się dostęp do anglojęzycznych materiałów. Zwłaszcza na etapie szkolnictwa wyższego. Szkoła dwujęzyczna to szansa na zdobycie biegłości językowej, która będzie dla dziecka niezwykle ważnym narzędziem także w przyszłości. Dlatego szkoły dwujęzyczne cieszą się coraz większą popularnością i powstaje ich coraz więcej. Przykładem może być prywatna szkoła podstawowa Mentis w Warszawie, do której uczęszczają głównie dzieci z Białołęki, Targówka, a także okolicznej Jabłonnej. 

Jak wybrać dobrą szkołę dwujęzyczną?

Wybierając szkołę dwujęzyczną należy zapoznać się z metodami nauczania języka, jakie się w niej stosuje. Warto postawić na placówki, które umożliwiają dziecku zakończenie szkoły z uznanym certyfikatem językowym. Jednak język obcy to nie wszystko. Konieczne jest także przyjrzenie się zasadom, jakimi kieruje się szkoła i jej filozofii nauczania. Warto zapytać o opinie rodziców dzieci uczących się w placówce.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas