Artykuł sponsorowany Zespół TURBOLUX, czyli specjaliści od układów doładowania silników

Zespół TURBOLUX, czyli specjaliści od układów doładowania silników

Turbosprężarki, a także pompy olejowe mają olbrzymie wpływ na komfort, ergonomiczność, a nawet bezpieczeństwo jazdy. To właśnie układy doładowania silników pozwalają zwiększyć maksymalny moment obrotowy jednostki napędowej, jednocześnie ograniczając spalanie do minimum. Za tym kryją się korzyści finansowe oraz środowiskowe, a potwierdzają to eksperci z pracowni TURBOLUX z Oleśnicy. Jakie usługi w obrębie turbosprężarek oni oferują?

Sprzedaż turbosprężarek

Nie każdą turbosprężarkę można uratować w procesie jej regeneracji. To dlatego zespół TURBOLUX wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kierowców i proponuje im sprzedaż wysokiej klasy nowych turbin w atrakcyjnych cenach. Jak zachwala zaś jeden z pracowników warsztatu, można w nim dostać zarówno podzespoły oryginalne, jak i wysokiej klasy zamienniki o jakości OEM (tj. jakość oryginalnego wyposażenia producenckiego). O nowe turbosprężarki pytać mogą zatem właściciele wszystkich pojazdów europejskich, japońskich i amerykańskich, które wyposażone są w układy doładowania silników. Firma TURBOLUX proponuje turbiny m.in. marek GARRETT, IHI, KKK oraz MITUBISHI.

Oferta sprzedaży turbosprężarek nie kończy się jednak tylko na nowych podzespołach. Zespół TURBOLUX dystrybuuje również turbiny po regeneracji. Nie odbiegają one parametrami użytkowymi i stanem technicznym o nowych modeli, a pozyskiwane są m.in. z nowoczesnych aut, których nie opłacało się po wypadkach remontować w całości. W wielu przypadkach można zatem znaleźć w ofercie TURBOLUX prawdziwe okazje, o czym nie tylko przekonało się już wielu klientów indywidualnych, ale także warsztaty samochodowe i komisy motoryzacyjne.

Regeneracja turbosprężarek

Drugim profilem działalności pracowni TURBOLUX jest kompleksowy serwis turbosprężarek. Dotyczy on diagnozowania usterek w obrębie turbin, ich precyzyjnej naprawy, a także późniejszego montażu w aucie. Regeneracja zawsze prowadzona jest z użyciem specjalistycznych sprzętów, a kończy się złożonym testem diagnostycznym na niebywale czułym urządzeniu TurboTest Pro. Wcześniej fachowy przeprowadzają takie prace serwisowe jak:

  • wymiana uszkodzonych elementów turbosprężarki,
  • wymiana wszystkich uszczelek, pierścieni, o-ringów i łączników,
  • wyważanie niektórych części turbiny,
  • regulacja ciśnienia doładowania,
  • wykonanie pomiaru szczelności układu.

Podkreślić też warto, że przy okazji regeneracji turbosprężarki zespół TURBOLUX sprawdza też pozostałe elementy układu doładowania silnika. Wymieniane są w aucie również: olej silnikowy, filtry powietrza oraz filtry oleju.

Regeneracja pomp olejowych

Pracownia TURBOLUX szczególnie zachęca do zwrócenia na swoją ofertę uwagi kierowców poruszających się autami marek VW i Audi. Nie tylko jednak mogą oni skorzystać z opcji regeneracji turbosprężarek, ale też pomp olejowych. Jak zachęca jeden z serwisantów TURBOLUX:

Nasze usługi nie tylko koncentrują się na turbosprężarkach, ale też na  regeneracji pomp olejowych i wałków pompy olejowej samochodów marek VW oraz Audi. Przy serwisie wykorzystujemy specjalistyczne maszyny, dzięki czemu mamy pewność idealnej pracy odnowionego wałka oraz zbieraka z pompą oleju. Przede wszystkim gwarantujemy zaś serwis pomp o oznaczeniu 03G103537 oraz 03L103537, a wałki modyfikujemy zgodnie ze zbierakiem OEM-owym o długości 10 cm. Dzięki nam podzespoły te mogą służyć kierowcom dłużej nawet przez kilkaset tysięcy pokonanych kilometrów.

Taki serwis często wymagany jest dla silników 2.0 TDI, które spotkać można samochodach z grupy VAG (m.in. VW czy Audi). 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas