Materiał Partnera Zalety regularnej kontroli stanu technicznego samochodu

Zalety regularnej kontroli stanu technicznego samochodu

Obecnie większość z nas posiada własny samochód. Jedni pokonują nim codziennie wiele kilometrów, gdyż innym służy on do okazjonalnego podróżowania. Niezależnie od tego, jak często i jak intensywnie eksploatujemy samochód, musimy pamiętać, że jego stan techniczny jest niezwykle ważny. Warto więc kontrolować stan swojego pojazdu, nie tylko, gdy zauważymy niepokojące sygnały, ale także przed każdą dłuższą podróżą samochodem.

Często występujące usterki silnika

Silnik jest sercem całego samochodu. Niestety usterki związane z silnikiem są nie tylko skomplikowane w naprawie, ale także mogą być niezwykle kosztowne. Dlatego jeśli zauważymy jakiekolwiek nieścisłości w sprawnym działaniu pojazdu, powinniśmy niezwłocznie udać się do mechanika. Awarii często ulegają wtryskiwacze, a przyczyną ich kiepskiego stanu może być tankowanie paliwa słabej jakości. Wielu kierowców zmaga się także z nierówno pracującym silnikiem lub też utratą mocy podczas prowadzenia pojazdu. Może być to spowodowane uszkodzeniem cewki zapłonowej, którą trzeba niezwłocznej wymienić w razie awarii. 

Naprawa układu hamulcowego

Nie ulega wątpliwości, że układ hamulcowy jest intensywnie eksploatowany podczas jazdy samochodem. Dodatkowo pełni on niezwykle ważną rolę, ponieważ to on odpowiada za nasze bezpieczeństwo na drodze. Jeżeli jednak jest on niesprawny, może przestać działać w najmniej oczekiwanym momencie, co może prowadzić do groźnego wypadku. Dlatego też stan układu hamowania powinien być regularnie kontrolowany. Szacuje się, że jedną z najczęstszych usterek w tym układzie, jest zużycie się klocków lub tarcz hamulcowych oraz wyciek płynu hamulcowego. Jest kilka sygnałów, które mogą świadczyć o tym, że układ hamulcowy jest uszkodzony. Niepokojące z całą pewnością jest piszczenie podczas hamowania, drżenie kierownicy oraz zapadanie się hamulca w podłogę.

Rzetelny mechanik to podstawa

Wybór odpowiedniego specjalisty, który zajmie się naprawą wszelkich usterek samochodowych, jest niezwykle ważny, ponieważ jest to inwestycja w nasze bezpieczeństwo i wygodę jazdy. Dlatego też warto zapoznać się z ofertą firmy takiej jak Karol Śliwiński Mechanika pojazdowa. Serwis specjalizuje się w naprawie pojazdów wszystkich marek dostępnych na rynku, dzięki czemu z usług jednostki skorzystało już wielu klientów indywidualnych oraz firm. Dobrze rozbudowane zaplecze sprzętowe, szeroki zakres usług oraz duże doświadczenie pracujących w serwisie mechaników, są gwarancją wykonania prac rzetelnie i w wyznaczonym terminie.

Opracowanie:

Mechanika Pojazdowa Karol Śliwiński

Pawłowo , Tucholska 7A

Podziel się