Artykuł sponsorowany Zakup samochodu z rynku wtórnego. Jak nie dać się przechytrzyć nieuczciwym sprzedawcom?

Zakup samochodu z rynku wtórnego. Jak nie dać się przechytrzyć nieuczciwym sprzedawcom?

Samochody z rynku wtórnego cieszą się w naszym kraju ogromną popularnością. Oczywiście nie ma w tym niczego dziwnego, ponieważ bardzo często udaje się kupić wymarzony model w rozsądnej cenie. Niestety – trzeba się również liczyć z tym, że niektórzy handlarze lub nawet sprzedawcy prywatni mogą przedstawiać konkretną ofertę w nie do końca uczciwy sposób. Na co zatem zwrócić uwagę i jak nie dać się oszukać?

Jakie są najczęstsze usterki samochodów używanych?


W przypadku samochodów z rynku wtórnego można spotkać się przede wszystkim z charakterystycznymi usterkami eksploatacyjnymi. Mowa tutaj m.in. o elementach układu zawieszenia, czyli o amortyzatorach, wahaczach, drążkach oraz sprężynach. Ewentualne wykrycie wad możliwe jest jedynie podczas jazdy próbnej. Dlatego też, jeżeli sprzedawca niechętnie zgadza się na taką możliwość, powinno zwrócić to uwagę kupującego. Przed zakupem samochodu warto również dopytać o stan techniczny najważniejszych komponentów jednostki napędowej. To szczególnie ważne w przypadku układu rozrządu, ponieważ konieczność jego późniejszej wymiany nierzadko wiąże się z kosztami przekraczającymi kilka tysięcy złotych.

Sprawia to, iż słowne zapewniania sprzedawcy w żadnym wypadku nie powinny być traktowane w kategoriach wystarczających. Niestety – poza absolutnie podstawowymi sprawami technicznymi – rzadko kto dysponuje odpowiednio usystematyzowaną wiedzą z zakresu mechaniki pojazdowej, aby poradzić sobie z wykryciem znacznie głębiej ukrytych nieprawidłowości. Co, jeśli uszkodzony jest sterownik silnika? Jak rozpoznać wadliwie działający filtr cząstek stałych? Czy żółta kontrolka silnika rzeczywiście wynika z błahego problemu?  Jak nie dać się przechytrzyć?

Zakup samochodu – skorzystaj z pomocy najlepszych mechaników!


Rozwiązanie problemu okazuje się znacznie prostsze, niż mogłoby się wydawać. Wystarczy sięgnąć po telefon i poprosić o pomoc doświadczonych mechaników z warsztatu PHU Piotr Kudzin. Wyjątkowość oferty usługowej polega tutaj na tym, że wyposażony w specjalistyczny sprzęt specjalista udaje się na miejsce sprzedaży wraz z kupującym. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu osoba zainteresowana zakupem uzyskuje bardzo konkretne informacje dotyczące nie tylko grubości powłoki lakierniczej, ale także na temat wydajność i sprawności funkcjonowania wszystkich podzespołów. Odczyty możliwe są dzięki wykorzystaniu komputera diagnostycznego.

Oczywiście usługi takie wiążą się z pewnymi kosztami, które jednak zawsze ustala się indywidualnie. Całej sprawy nie należy jednak postrzegać w takich kategoriach. Wystarczy wyobrazić sobie, ile pieniędzy uda się zaoszczędzić w sytuacji, w której okaże się, że nakłady konieczne do doprowadzenia samochodu do należytego stanu technicznego znacząco przewyższają jego wartość. Największą zaletą wynikającą ze skorzystania z usługi jest obiektywne podejście specjalisty do oceny pojazdu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas