Materiał Partnera
Zafunduj swojej maszynie custom painting

Zafunduj swojej maszynie custom painting

Lakiernictwo artystyczne aut i motocykli to dziedzina, która zawitała do naszego kraju stosunkowo niedawno. Dziś zyskuje coraz większą popularność, zwłaszcza wśród motocyklistów, którzy nadają w ten sposób swoim maszynom niepowtarzalny i oryginalny wygląd. Ten aspekt ma szczególne znaczenie dla tych, którzy lubią wyróżniać się na drodze czy zorganizowanych zlotach.

Aerografia czyli lakiernictwo artystyczne, w języku angielskim znane jako „custom painting” to współczesna forma ozdabiania lakieru pojazdów za pomocą miniaturowego pistoletu lakierniczego – aerografu. Powłoka nakładana jest na lakier metodą natryskową nadając maszynie niepowtarzalny wygląd i oryginalność. Metoda ta w Polsce rozpowszechniana jest stosunkowo od niedawna, jednak można już znaleźć sporo firm oferujących takie usługi. Jedną z nich jest firma AndyArt z Bydgoszczy.

Proces zdobienia

Wykonanie odpowiedniego wzoru na powłoce lakierniczej motocyklu to proces dość złożony, który musi potrwać. Rozpoczyna się oczywiście od samej koncepcji. Korzystając z usług firm oferujących „custom painting”, możemy zrealizować własne pomysły, ale również zdać się na pomysł warsztatowego artysty. Ten w swojej pracy wspomaga się różnymi narzędziami do tworzenia wzorów, takimi jak szablony czy maskowanie. W ofercie możemy liczyć na stworzenie koncepcji na klasycznym rysowniku bądź też w nieco bardziej zaawansowanej formie – przy użyciu komputera i programu graficznego. Warto zatem przy podejmowaniu decyzji o zleceniu takiego wzoru konkretnej firmie, zwrócić uwagę na zaplecze techniczne takiego warsztatu.

Ważnym aspektem w procesie powstawania wzoru jest kwestia jego prawidłowego utrwalenia na powłoce lakierniczej naszej maszyny. Zatem osoba lub osoby wykonujące dla nas taką usługę muszą być również obeznane z tajnikami lakiernictwa. Cóż nam bowiem po najbardziej nawet efektownym zdobieniu naszego motocykla jeśli po przejechaniu kilkuset kilometrów zacznie on zwyczajnie „schodzić’ z naszej maszyny?

Jak dobrze wybrać?

Podjęcie decyzji o wyborze konkretnej firmy, która wykona dla nas aerografię naszego motocykla czy auta nie jest proste. Oczywiście w największej mierze pomoże nam przegląd wykonanych dotychczas prac przez daną firmę i odnalezienie tym samym artysty, którego styl nam najbardziej odpowiada. Istotne są również rekomendacje innych klientów. Warto zatem powierzyć takie zadanie doświadczonemu fachowcowi. Najmniej istotną kwestią pozostaje niestety cena takich usług. Powiedzmy sobie szczerze, lakiernictwo artystyczne to towar dość ekskluzywny, z tego też względu za pracę wysokiej klasy artystów trzeba sporo zapłacić. Nie mniej jednak w tym przypadku chodzi o jak najlepszy efekt takiego dzieła, więc nie warto szukać oszczędności, bo takie usługi po prostu muszą kosztować.

Aerografia to doskonała propozycja dla kierowców i motocyklistów szukających na drogach swojej własnej tożsamości i lubiących wyróżniać się w tłumie. Mimo, że tego typu usługi do najtańszych nie należą, zmieniają maszyny w prawdziwe cacka, które nabierają nowej wartości stając się obiektami westchnień i podziwów zarówno na ulicach jak i na zlotach.

Zapraszam na fanpage firmy: https://www.facebook.com/andyartbydgoszcz. W galerii znajdziemy większość wykonanych prac z aerografii jak i z renowacji motocykli.

Opracowanie:

AndyArt areografia Motorcycle Repair Shop

Bydgoszcz , Łanowa 6

  • tel. 511 060 252

Podziel się