Artykuł sponsorowany Zabudowy specjalne do śmieciarek – czym się charakteryzują?

Zabudowy specjalne do śmieciarek – czym się charakteryzują?

Obecnie śmieciarki to nowoczesne pojazdy, które wyróżniają się innowacyjnymi rozwiązaniami. Specjalne technologie umożliwiają efektywniejszą i szybszą pracę, przekładają się też na mniejsze zanieczyszczenie środowiska. Interesującym rozwiązaniem jest zabudowa ekologiczna, która wyposażona jest w moduł systemu napędu elektrycznego. Jakie dokładnie korzyści to przynosi?

Ekologia i nowoczesne technologie

W przypadku zabudów specjalnych do śmieciarek jednym z kluczowych parametrów jest wdrażanie ekologicznych rozwiązań. Doskonałym przykładem jest zabudowa wykorzystująca dodatkowy moduł systemu napędu elektrycznego. Nie wymaga ona dzięki temu zasilania z podwozia – wbudowany akumulator pozwala na efektywną pracę najważniejszych podzespołów, czyli prasy do zgniatania odpadów oraz wrzutnika. Przez specjalny moduł napędzana jest też pompa elektryczna i zastosowane w zabudowie pompy hydrauliczne.

Tego typu zabudowę specjalną do śmieciarki jest w stanie wykonać na zamówienie klienta firma Ekocel Sp. z o.o., która zajmuje się produkcją i sprzedażą pojazdów komunalnych. Zastosowanie ekologicznej zabudowy znacząco ogranicza emisję spalin pochodzących z silnika śmieciarki – na postoju pracują bowiem wyłącznie mechanizmy zasilane przez wydajny moduł akumulatorowy skonstruowany z baterii litowo-jonowych. Ich pojemność gwarantuje wydajną pracę przez cały dzień, co umożliwia zrealizowanie wszelkich zleceń. Jakie jeszcze rodzaje zabudów specjalnych do pojazdów komunalnych oferują specjalistyczne firmy zajmujące się ich produkcją?

Dwie komory

Jednym z nowoczesnych pojazdów komunalnych jest śmieciarka z zabudową dwukomorową. Takie rozwiązanie umożliwia na efektywne zbieranie dwóch różnych od siebie frakcji odpadów w trakcie jednego przejazdu. Nowoczesna technologia doskonale sprawdza się przy odbiorze surowców wtórnych. Warto też zwrócić uwagę na niewielką masę własną takiej śmieciarki – jej niski ciężar konstrukcyjny przynosi dodatkowe oszczędności przy jej eksploatacji. W zabudowach specjalnych do pojazdów komunalnych można także zainstalować specjalne urządzenie do mycia.

Takie rozwiązanie ogranicza koszty związane z koniecznością wynajęcia dodatkowych pracowników do czyszczenia pojemników, które z kolei dzięki temu lepiej akceptują odpady biologiczne. Do zabudów specjalnych do pojazdów komunalnych zalicza się też model wyposażony w specjalistyczny lej umieszczony w tylnej części. Duża ładowność w połączeniu z zaledwie jednoosobową obsługą sprawia, że zbieranie odpadów z kontenerów ulokowanych w ziemi oraz kontenerów do zbiórki selektywnej jest zarówno oszczędne, jak i proste i efektywne.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas