Artykuł sponsorowany Wyposażenie pojazdów do transportu osób niepełnosprawnych

Wyposażenie pojazdów do transportu osób niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne nie zawsze mogą przemieszczać się standardowymi środkami transportu. Przejazd z punktu A do punktu B powinien bowiem przebiegać w sposób komfortowy, a także całkowicie bezpieczny, co wymaga odpowiedniego wyposażenia pojazdów. Wszelkie udogodnienia dla wyjątkowych pasażerów muszą być też atestowane i homologowane. Jakie zatem rozwiązania odnajdziemy w autach, które likwidują bariery transportowe? Zapraszamy do lektury.

Mikrobusy po przeróbkach

Do przewozu osób niepełnosprawnych najczęściej służą większe auta typu mikrobus. Nie ma jednak czemu się dziwić, gdyż można je zmodyfikować z postaci fabrycznej i wyposażyć we wszystkie niezbędne elementy konstrukcyjne ułatwiające przejazd. Co więcej, mikrobusy ze względu na swe gabaryty są bardzo zwinne, przez co nie sprawiają problemów z manewrami na ograniczonej przestrzeni. Bez trudu również wjadą na parkingi wielopoziomowe.

Jedną z firm zajmujących się produkcją i sprzedażą tego rodzaju aut na bazie podwozi znanych i uznanych marek jest Sprintcar. Posiada ona w swej ofercie jednak nie tylko pojazdy z zabudową przeznaczoną do transportu niepełnosprawnych. Dlatego też zdecydowanie warto przyjrzeć się bliżej profilowi tego przedsiębiorstwa, które stara się sprostać nawet najbardziej wygórowanym oczekiwaniom przewoźników.

Bezpieczny przejazd do podstawa

Pojazdy przeznaczone do przewozu osób niepełnosprawnych mają na celu likwidację barier transportowych. Nie byłoby to możliwe bez przemyślanych systemów, zapewniających wjazd wózkom inwalidzkim. Jednym z rozwiązań są antypoślizgowe najazdy teleskopowe. Wykonane z aluminium występują w różnych długościach, dzięki czemu z łatwością można je dostosować do wysokości auta. Solidną konstrukcję stanowią również rampy, które gwarantują wysoki kąt nachylenia podczas najazdu. Ponadto szybko się je składa i zajmują niewiele miejsca, więc kierowcy nie muszą się martwić o ograniczenie widoczności. W zależności od modelu mikrobusa stosuje się je przy drzwiach bocznych bądź luku bagażowym. Alternatywą dla najazdów i ramp są windy hydrauliczne wyposażone w automatyczne platformy. Steruje się nimi zwykle za pomocą pilota, więc przy zerowym wysiłku fizycznym dają szansę na przeniesienie osoby do wnętrza pojazdu.

Dla zapewnienia bezpiecznego transportu niepełnosprawnych, mikrobusy posiadają w swym wnętrzu liczne udogodnienia. Podłoga w przestrzeni pasażera jest wyłożona materiałem antypoślizgowym, który pokrywa wodoodporną sklejkę. Takie rozwiązanie sprawia, że kółka wózków nie ulegają niechcianym przesunięciom w trakcie przejazdu. Stabilne mocowanie gwarantuje odpowiedni zestaw szyn zaczepowych, które montuje się poprzecznie lub wzdłużnie do kierunku jazdy. Jest on wspierany przez czteropunktowy system pasów przytwierdzających wózek. Rzecz jasna, pasami zabezpiecza się również przewożoną osobę, chociażby z wykorzystaniem szelek typu ,,Y’’.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas