Artykuł sponsorowany Wymiana szyby w aucie – jak znaleźć właściwą? Serwis reflektorów i szyb samochodowych Multiglas

Wymiana szyby w aucie – jak znaleźć właściwą? Serwis reflektorów i szyb samochodowych Multiglas

Wymiana szyby w aucie wcale nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Na rynku dostępne jest wiele modeli i rodzajów szyb, a nawet w obrębie jednego modelu szyby mogą różnić się miedzy sobą. Zobacz, co zrobić, by zamontować w aucie właściwą szybę oraz jak rozpoznać, czy niezbędna jest wymiana, czy wystarczy naprawa szyby w aucie? Dowiedz się więcej o naprawie i wymianie szyb samochodowych.

Rodzaj nadwozia ma znaczenie

Nierzadko zdarza się, że kiedy szyba w samochodzie ulegnie uszkodzeniu, a my zamówiliśmy nową, okazuje się, że ta... nie pasuje. Nie wystarczy bowiem ten sam model auta, by wszystkie parametry się zgadzały. Problem ten występuje zwłaszcza w przypadku zakupu szyby tylnej, gdy nie zwrócimy uwagi (lub sprzedawca nie zamieścił nigdzie informacji) na rodzaj nadwozia, do którego dedykowana jest dana szyba.

Z tego względu szyby samochodowe warto kupować jedynie u wyspecjalizowanych w tym temacie firm, oferujących także montaż zakupionego produktu. Ten sposób zyskujesz pewność, że nie zdarzy Ci się przykra niespodzianka, a zamontowana szyba będzie spełniać swoje zadanie.

Szyby do zadań specjalnych

W asortymencie firm oferujących szyby samochodowe oraz ich wyposażenie znaleźć można nie tylko szyby czołowe, tylne czy boczne, ale również wiele szyb o specjalnym zastosowaniu. Na przykład Serwis reflektorów i szyb samochodowych Multiglas oferuje swoim klientom szyby do samochodów osobowych. W zakres asortymentu specjalistycznych szyb zaliczyć możemy:

  • szyby z uszczelkami i sensorem deszczu,

  • szyby atermiczne,

  • szyby z pasem przeciwsłonecznym,

  • szyby ogrzewane,

  • szyby z anteną i alarmem.

W ramach dodatkowej ochrony na rynku dostępne są również szyby przednie pokryte laminatem wzmacniającym ich wytrzymałość.

Czy zawsze konieczna jest wymiana?

Wymiana szyby to pierwsze, co przychodzi nam do głowy w momencie nawet małego uszkodzenia. I dobrze, bo sytuacji takich ze względu na bezpieczeństwo własne i naszych pasażerów nie powinniśmy nigdy lekceważyć. Niestety, biorąc pod uwagę dość duży koszt takiej inwestycji, wiele osób zwleka z wymianą, ze względów finansowych.

To duży błąd, ponieważ jeśli udamy się do profesjonalnego warsztatu, w którym dokonywane są naprawy i wymiana szyb może się okazać, że uszkodzenie kwalifikuje się do naprawy, co oznacza dużo niższy koszt operacji. Regeneracja dotyczy jednak jedynie uszkodzeń niezbyt rozległych i koniecznie świeżych, dlatego nie warto zwlekać. Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do specjalistów jak najszybciej, by zminimalizować straty – być może dzięki temu zaoszczędzisz kilkaset złotych.

Firma Multiglas specjalizuje się w wymianie szyb samochodowych oraz naprawie szyb czołowych (odpryski, pęknięcia - klejenie). Oferuje także polerowanie szyb samochodowych (czołowych, bocznych, tylnych) oraz przyciemnianie szyb samochodowych (foliowanie szyb). Do usług Multiglas zaliczymy również regenerację wnętrza reflektora oraz polerowanie reflektora, a także przerabianie lamp przednich na Europę i/lub w technologii BiLED. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej firmy.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas