Artykuł sponsorowany Wymiana i konserwacja opon w sezonie zimowym

Wymiana i konserwacja opon w sezonie zimowym

Sezon zimowy już za oknem i bezpieczną jazdę samochodem na oblodzonej drodze, poza umiejętnościami kierowcy, mogą zapewnić tylko zimowe opony. W naszym klimacie sezonowa wymiana opon jest koniecznością, podstawowym środkiem zapewniającym bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego. Oblodzone nawierzchnie dróg i ulic są przyczyną nagminnych awarii ogumienia pojazdów, co wiąże się także z koniecznością częstszych wizyt w warsztatach samochodowych. Czy aby jednak na pewno?

Ewolucja warsztatów samochodowych

To już ostatni gwizdek dla tych, co jeszcze nie wymienili opon w swoich samochodach na zimowe. W związku z coraz łagodniejszymi zimami w Polsce coraz większą popularnością cieszą się opony całoroczne, jednak to nie jest wybór, który pochwalają wszyscy specjaliści. Wielosezonowe opony nie zapewniają takich warunków trakcyjnych na zaśnieżonej drodze jak ich zimowe odpowiedniki, zwłaszcza kierowcom pokonującym znaczne odległości lub posiadającym auta ze sporym zapasem mocy. Dla spóźnialskich i wiecznie zabieganych jest ostatnia deska ratunku – mobilny serwis opon, oferujący wulkanizację i wymianę opon na trasie lub w dogodnym dla klienta miejscu. Na rynku coraz większą popularność zdobywają mobilne warsztaty samochodowe świadczące kompleksowe usługi w zakresie naprawy, wymiany i konserwacji opon, zarówno do samochodów osobowych, ciężarowych, jak i pojazdów rolniczych oraz specjalnego przeznaczenia. Warsztaty takie dysponują wysoce wyspecjalizowanymi pojazdami będącymi w stanie naprawić niemal każdą awarię i zapewnić szybką wymianę opon nawet podczas śniegowych zamieci, często działając jako serwis 24h. Tradycyjne, stacjonarne warsztaty samochodowe, gdzie to klient musiał pofatygować się do mechanika na wcześniej umówioną wizytę lub czekać w kolejce, oddają pola serwisom mobilnym, wychodzącym naprzeciw potrzebom coraz bardziej zabieganym klientom.


Zalety mobilnych serwisów samochodowych

Nie tylko kierowcy prywatnych aut docenili możliwość uniknięcia kolejek i osobistego fatygowania się do warsztatu. Wiele przedsiębiorstw transportowych, zarówno posiadających mniejsze jak i większe floty pojazdów, szybko dostrzegły korzyści jakie przynosi mobilna wulkanizacja dla tirów, oferowana między innymi przez cenioną w branży pomorską firmę Dykoś. Brak przestojów w dostawach towaru oraz możliwość wymiany i serwisu opon 24h, w dogodnym czasie i miejscu jest nie tylko ekonomicznie opłacalnym rozwiązaniem, ale również logistycznie bardzo upraszcza funkcjonowanie firm spedycyjnych. Dzięki kompleksowym rozwiązaniom wynikającym z kilkuletnich doświadczeń, warsztaty mobilnej wymiany opon stają się coraz częstszym elementem krajobrazu naprawy samochodów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas