Materiał Partnera Wykręcanie świec żarowych – jak to zrobić poprawnie?

Wykręcanie świec żarowych – jak to zrobić poprawnie?

Awaria świec żarowych to trudna usterka silnika samochodowego. Generuje przede wszystkim duże koszty. Co więcej, przy wykręcaniu świec żarowych, można je przez przypadek urwać, co może powodować jeszcze większe wydatki. Wtedy trzeba sobie poradzić z wykręceniem już urwanych, a to nie jest proste. Jak to zrobić? Opiszemy krótko cały proces wykonywany przez fachowców w poniższym artykule, zapraszamy!

Kilka słów o świecach żarowych

Świece żarowe są niewątpliwie jednym z ważniejszych elementów w silnikach wysokoprężnych. Podgrzewają komorę spalania, co doprowadza do samozapłonu oleju napędowego. W zimie jest to szczególnie ważne, i to właśnie w tym okresie najczęściej pojawiają się problemy ze świecami. Oczywiście nie jest tak, że ten element osprzętu ulega awarii co roku. Kłopoty zaczynają się najczęściej po przejechaniu około 100 tysięcy kilometrów. Należy więc zauważyć, że mimo wszystko świece są trwałym rozwiązaniem. Jednak pracują tylko przez kilkanaście sekund w ciągu dnia, nie mogą narzekać na trudy eksploatacji.

Co wtedy, gdy nasz dzisiejszy bohater ulegnie awarii? Konieczna jest wymiana świec żarowych na nowe. Niestety, samodzielne próby demontażu często kończą się urwaniem lub złamaniem świec, co praktycznie uniemożliwia dalsze próby wyciągnięcia pozostałych elementów tej części. Co wtedy zrobić? Jedyna szansa to pomoc specjalistów. Jak się bowiem okazuje, nie trzeba wymieniać od razu całej głowicy. Wystarczy mieć specjalistyczne narzędzia, aby poradzić sobie z tym zadaniem!

Wykręcanie urwanych świec żarowych – da się to zrobić!

Do wymiany urwanych świec żarowych potrzebujesz specjalistycznych narzędzi, które nie są tanie, bo kosztują kilkanaście tysięcy złotych. Indywidualny ich zakup po prostu się nie opłaca. Wystarczy udać się do serwisu, który taki sprzęt posiada. Może to być na przykład Kemes-Auto Sp. z o.o. Specjaliści oczyszczą urwane świece, wykręcą ich resztki, a następnie przejdą do czyszczenia głowicy i frezowania gniazd. Później założą nowe elementy cenionych producentów! To skuteczna metoda!

Opracowanie:

Firma Wielobranżowa Kemes - Auto Sp. Z O.O.

Bytom , marsz. Piłsudskiego 67

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas