Materiał Partnera Wszechstronne zastosowanie blaszanych konstrukcji

Wszechstronne zastosowanie blaszanych konstrukcji

Alternatywa dla murowanych konstrukcji, nieskomplikowany i szybki montaż, a przede wszystkim uniwersalne i ekonomiczne rozwiązanie. Mowa tu oczywiście do blaszanych garażach, które na stałe wpisały się w krajobraz osiedli domów jednorodzinnych, ale także obszarów przemysłowych. Stawienie popularnych „blaszaków” w większości przypadków nie wymaga uzyskiwania pozwolenia, jak ma to miejsce podczas budowy różnego rodzaju obiektów. Ze względu na swoje cechy blaszane garaże mają szerokie zastosowanie. W jakim celu się je wykorzystuje?

W przestrzeni przydomowej

Popularność blaszanych garaży związana jest przede wszystkim z ich wszechstronnym wykorzystaniem, zwłaszcza na prywatnych posesjach. Jeśli projekt domu nie uwzględnił przestrzeni, która docelowo miała zostać przeznaczona na garaż, blaszak to idealne rozwiązanie. Najczęściej stanowi zabezpieczenie dla samochodu, chroniąc go przed szkodliwym działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, szczególnie zimą, gdy na dworze panują niskie temperatury. Wówczas nie ma konieczności wychodzenia z domu odpowiednio wcześniej, by uruchomić pojazd i zająć się odśnieżaniem go czy skrobaniem szyb. Wprowadzenie samochodu do garażu latem również niesie ze sobą szereg zalet. Jego wnętrze podczas postoju mimowolnie nagrzewa się, czego posiadana klimatyzacja nie jest w stanie od razu zniwelować. Garażowanie auta znacząco wpływa na komfort jego użytkowania, a także na mniejsze zużycie niektórych części. Metalowe elementy nie rdzewieją, ograniczone jest występowanie wilgoci. Jak mówią producenci blaszanych garaży z Mackostal, klienci wykorzystują je jako miejsce przechowywania narzędzi czy urządzeń ogrodowych, niezbędnych do pielęgnowania trawnika, domowego warzywniaka czy kwiatów. To schowek dla rowerów, wózków i sprzętu używanego sezonowo, np. podczas wyjazdów na narty. Co ciekawe, coraz częściej w blaszanych garażach znajdują się pojemniki na śmieci i kontenery, dzięki czemu podwórko wygląda bardzo estetycznie.

Dla rolników i przedsiębiorców

Z blaszanych garaży często korzystają również rolnicy, którym takie miejsca służą w celu przechowywania wytwarzanych przez siebie produktów, a przede wszystkim wielkogabarytowych maszyn rolniczych. Blaszaki produkowane na zamówienie przez Mackostal, można wykonać w rozmiarze dostosowanym do indywidualnych potrzeb klienta. To również sposób na stworzenie dodatkowej przestrzeni magazynowej lub hal produkcyjnych dla przedsiębiorców, prowadzących działalność wymagającą sporej powierzchni użytkowej, czy garażu dla samochodów ciężarowych. Mogą stanowić biura dla niewielkich firm, sklepy i kioski, gdyż istnieje możliwość wyposażenia ich w okna i drzwi, czy swobodny montaż ogrzewania, tak jak w przypadku murowanych obiektów. Funkcjonalne blaszane konstrukcje sprawdzą się w wielu przemysłowych branżach, spełniając rozmaite role, usprawniając w ten sposób działalność firmy i poprawiając komfort pracy. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas