Artykuł sponsorowany W jakich sytuacjach najczęściej korzystamy z pomocy drogowej?

W jakich sytuacjach najczęściej korzystamy z pomocy drogowej?

Pojęcie „pomoc drogowa” powinno być dobrze znane każdemu kierowcy. To profesjonalna, ogólnodostępna firma, której zadaniem jest profesjonalne wsparcie drogowe, np. w przypadku transportu zepsutego pojazdu. Jakie są najważniejsze usługi, jakie oferuje pomoc drogowa? Czy tylko holowanie i laweta? Odpowiedź znajduje się w artykule.

Najpopularniejsze usługi pomocy drogowej

Pomocą drogową nazywamy specjalistyczną firmę, która zajmuje się kompleksowym pomaganiem kierowcom na drodze. Najpopularniejsze usługi to holowanie i zapewnienie lawety. Holowanie to nic innego, jak przewiezienie zepsutego samochodu do miejsca wskazanego przez klienta (najczęściej warsztatu samochodowego). Owa usługa nie polega na ciągnięciu samochodu przed drugie auto za pośrednictwem elastycznej linki – to wykorzystanie lawety, która będzie w stanie przewieźć nawet kilka samochodów osobowych, ciężarowych, dostawczych. Bardzo duża laweta byłaby w stanie bezproblemowo przetransportować nawet autobusy i ciągniki siodłowe.

Pomoc drogowa oferuje także inne usługi – dowóz paliwa, samochód zastępczy, mobilne usługi elektryczne i mechaniczne, pomoc w znalezieniu noclegu dla poszkodowanego kierowcy i pasażerów.

Co warto wiedzieć o lawetach?

Laweta musi dysponować dość dużym holownikiem o sporej mocy. Ma ona charakterystyczny kształt – składa się z kabiny (z miejscem dla kierowcy, pracownika pomocy drogowej, oraz dwóch pasażerów), a także dużej, płaskiej platformy, na której umieszcza się zepsute auta. Lawety mogą mieć różne postacie. W Polsce najczęściej wykorzystuje się model z opuszczaną platformą i wciągarką. Istnieją także lawety z platformą z najazdami, a także lawety z dźwigiem HDS (idealny do wyciągania pojazdów z rowu).

Z lawet korzysta nie tylko pomoc drogowa. To samochód, który wykorzystują także posiadacze zabytkowych aut (przewóz na wystawy i zloty takich pojazdów), właściciele sportowych samochodów (takich, jakie poruszają się tylko po zamkniętych torach, np. wyścigów Formuły 1), serwisy i lakiernie samochodowe, wypożyczalnie samochodów.

Sytuacje, w których korzystamy z pomocy drogowej

Pomoc drogowa powinna być ogólnodostępna, całodobowa, przez siedem dni w tygodniu. W każdym większym mieście najczęściej funkcjonuje co najmniej jedna firma, która oferuje kompleksowe wsparcie na drodze. Tak samo jest w Łańcucie, gdzie funkcjonuje firma Akłis Pomoc Drogowa i Holowanie. Z pomocy drogowej najczęściej korzysta się w przypadku awarii samochodu, kiedy konieczne jest przewiezienie go do warsztatu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter