Artykuł sponsorowany W czym pomoże Ci warsztat wulkanizacyjny?

W czym pomoże Ci warsztat wulkanizacyjny?

Osoby, które kompletnie nie znają się na motoryzacji, bardzo często myślą, że każdy mechanik samochodowy to jednocześnie wulkanizator. Zawody te to jednak zupełnie różne czynności. Wulkanizator zajmuje się wyłącznie kołami, a nie każdy mechanik ma odpowiednie wyposażenie, aby świadczyć usługi z nimi związane. Co dokładnie można znaleźć w ofercie profesjonalnej firmy wulkanizacyjnej?

Okresowa wymiana opon

Jest to usługa, z której musi korzystać każdy kierowca. W Polsce zmiana ogumienia z letniego na zimowe i odwrotnie to obowiązek, który pozwala uniknąć wielu wypadków. Kiedy na drogach pojawia się lód i śnieg – letnie opony zupełnie się nie sprawdzają. Najczęściej okresowa wymiana opon ma miejsce:

  • Z letnich na zimowe – kiedy temperatura spada poniżej 7 stopni Celsjusza, najczęściej w okresie listopada.
  • Z zimowych na letnie – kiedy temperatura wzrasta powyżej 7 stopni Celsjusza i nie pojawiają się już przymrozki, zwykle na przełomie kwietnia i maja.

O tym, że letnie opony są niebezpieczne podczas polskiej zimy, wie każdy. Równie ważne jest jednak unikanie zbyt długiego zwlekania ze zmianą kół zimowych. Korzystanie z opon zimowych przez cały rok prowadzi do ich szybkiej nadmiernej eksploatacji.

Naprawa i bieżnikowanie

Obszernym działem wulkanizacji są czynności związane z naprawą i konserwacją opon. Wśród najważniejszych można wymienić przede wszystkim łatanie różnego rodzaju uszkodzeń, a także bieżnikowanie. Bieżnikowanie to proces, który ma za zadanie znacznie wydłużyć żywotność opon. Polega on na nałożeniu nowego bieżnika w miejscu starego, który już został zużyty. Bieżnik to wierzchnia warstwa opony, która ma bezpośredni kontakt z asfaltem. Jego zużycie może przebiegać różnie, wszystko zależy przede wszystkim od jakości dróg oraz sposobu jazdy. Ścieraniu bieżnika sprzyja przede wszystkim gwałtowne hamowanie.

Geometria kół

Kolejna ważna usługa wulkanizacyjna to wyważanie i ustawienie geometrii kół. Tego typu regulacje pozwalają za zwiększenie bezpieczeństwa jazdy oraz poprawę jej komfortu. Warto wiedzieć, że pojazdy z właściwie wyregulowaną geometrią kół zużywają mniej paliwa i nie powodują szybkiego ścierania się opon, dlatego ich ustawienia powinny być sprawdzane regularnie.

Dobre warsztaty wulkanizacyjne mają w swojej ofercie o wiele więcej usług, na przykład sprzedaż i przechowywanie opon. Warto znaleźć firmę, która zajmuje się nie tylko wulkanizacją, ale także mechaniką samochodową. Przykładem może być firma SolTrade, której siedziba znajduje się w Tomaszowie Mazowieckim. Zespół doświadczonych mechaników i wulkanizatorów może zadbać o kompleksową diagnostykę, konserwację i naprawę pojazdów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas