Materiał Partnera Usługi firm motoryzacyjnych w zakresie układów wydechowych

Usługi firm motoryzacyjnych w zakresie układów wydechowych

Ważnym elementem każdego pojazdu silnikowego jest układ wydechowy. Złożony jest on z różnych elementów. Niestety na skutek eksploatacji niektóre części układu wydechowego wymagają naprawy lub wymiany. Takimi pracami zajmuje się niemal każdy warsztat samochodowy. W przypadku wystąpienia problemów wyłącznie z układem wydechowym warto odwiedzić specjalistów zajmujących się tylko tą częścią pojazdu.

Rola i naprawa układu wydechowego

Każdy pojazd wyposażony jest w układ wydechowy, który inaczej nazywany jest układem wylotowym. Rolą takiego układu jest odprowadzanie spalin oraz zmniejszanie hałasu, który wytwarzany jest przez silnik. Poza tym układ wydechowy odpowiedzialny jest za zmniejszanie ilości wydobywających się gazów szkodliwych występujących w spalinach oraz zapewnia optymalną pracę silnika. Układ wylotowy składa się z trzech głównych elementów, którymi są kolektor wydechowy, tłumik oraz rura wydechowa. Ponadto w obecnie produkowanych układach wydechowych występują również katalizatory i filtry cząstek stałych.

Tak jak w przypadku innych układów występujących w samochodach, tak samo układy wydechowe mogą ulec różnym usterkom. Na szczęście na rynku znaleźć można odpowiednie firmy, które posiadają usługi warsztatowe, a ich specjalnością jest naprawa układów wydechowych. W zależności od występujących problemów specjaliści zalecają wymianę całego układu lub tylko poszczególnych elementów. W przypadku występowania mniej poważnych uszkodzeń może wystarczyć uszczelnienie układu lub pospawanie go.

Zwalczanie problemów związanych z układem wydechowym jest ważne, ponieważ uszkodzony układ wydechowy może mieć zły wpływ na pracę silnika, a ponadto zbyt głośna praca tego układu może być przyczyną dostania mandatu oraz zabrania dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Części do układu wydechowego

Obecne na rynku firmy świadczące usługi motoryzacyjne w zakresie układów wydechowych posiadają różne oferty skierowane do klientów. W najczęściej oferowanym asortymencie przez firmę z tej branży znaleźć można między innymi:

 • tłumiki,
 • katalizatory,
 • filtry cząstek stałych,
 • tłumiki ozdobne,
 • końcówki wydechów.

W zależności od firmy ich usługi mogą być jeszcze szersze. Niektórzy fachowcy z tego działu branży motoryzacyjnej oferują również rury proste i gięte, a także strumienice i inne podzespoły konieczne do naprawy układu wydechowego.

Fachowi specjaliści działający w tej branży współpracują z najlepszymi producentami. Dzięki temu klienci profesjonalnych warsztatów samochodowych mają dostęp do elementów układu wydechowego sprawdzonych i renomowanych firm. Jak dowiedzieliśmy się od specjalisty z tej branży z firmy Wojt Mar Asmet, która ma siedzibę w Łodzi, dobrymi producentami części do układów wydechowych są między innymi:

 • Klarius,
 • Veneporte,
 • MTS,
 • Asmet,
 • Bosal,
 • Izawit.

Elementy wytwarzane przez wyżej wymienionych producentów zapewnią dobry komfort jazdy oraz prawidłowo będą pełniły  swoje funkcje, w odróżnieniu od tańszych zamienników, które po krótkim czasie będą ulegały awariom.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas