Artykuł sponsorowany Szlabany na parkingach - ich rola i znaczenie

Szlabany na parkingach - ich rola i znaczenie

Szlabany stanowią bardzo skuteczne zabezpieczanie przejazdów lub wjazdów na dany teren. Chronią przed nieupoważnionymi pojazdami – a przy tym są niezwykle proste w obsłudze. Najczęściej szlabany parkingowe montowane są także w tych miejscach, gdzie konieczna jest kontrola osób wjeżdżających na dany teren. Dlaczego ich rola na wspomnianych terenach jest tak ważna?

Szlaban parkingowy – na co zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego wyposażenia?

Osoby decydujące się na montaż szlabanu parkingowego stają przed bardzo istotnym pytaniem – jaki model wybrać, aby sprawdzał się w konkretnej sytuacji. Oprócz samej aparatury należy dopasować również sposób, w jaki będzie ona sterowana. To coraz popularniejsze zabezpieczenie w bardzo prosty sposób pozwala na zachowanie odpowiedniej kontroli dostępu do danego obszaru. Jego montaż odbywa się w takich miejscach jak:

  • parkingi,

  • obiekty firmowe,

  • tereny, które z pewnych przyczyn muszą mieć zapewnioną możliwość odseparowania od ruchu zewnętrznego.

Specjalista z firmy ABRAM wyjaśnia: Przed podjęciem decyzji związanej z wyborem konkretnego modelu szlabanu, należy przede wszystkim zastanowić się nad kilkoma kwestiami, które są istotne z punktu jego późniejszego działania. Przede wszystkim konieczne jest uwzględnienie dziennego cyklu pracy szlabanu – w tym przypadku warto uwzględnić średnią częstotliwość jego otwierania i zamykania się w ciągu np. tygodnia. Istotne jest również wzięcie pod uwagę miejsca, w którym ma być zamontowany – szerokość drogi, czy obiektu. W zależności od zapotrzebowania szlabany parkingowe mogą otwierać się w niecałą sekundę, a długość ich ramienia, sięgać może nawet do kilkunastu metrów.

Rodzaje szlabanów parkingowych dostępne na rynku

Na rynku dostępnych jest wiele modeli dopasowanych do konkretnych oczekiwań użytkowników. Do najpopularniejszych należą szlabany:

  • elektromechaniczne,

  • elektrohydrauliczne.

Wyposażenie elektromechaniczne posiada motoreduktor, który pełni rolę napędową. Jest on zbudowany z silnika oraz przekładni ślimakowej. Ten rodzaj idealnie nadaje się do miejsc o średniej intensywności ruchu. Jego dużą zaletą jest brak koniecznych czynności okresowych. Zaleca się jednak, aby przeprowadzane były regularne, roczne kontrole, które pozwolą na utrzymanie pracy na najwyższym poziomie. Bardzo często zabezpieczenie tego typu wykorzystywane jest na mniejszych parkingach oraz w zakładach przemysłowych.

Drugim popularnym rodzajem szlabanów są modele elektrohydrauliczne, które napędzane są przez pompy oraz tłoki. Do ich prawidłowego działania konieczne jest zachowanie odpowiedniego ciśnienia cieczy. Wyposażenie tego typu sprawdza się idealnie przy bardzo dużym obciążeniu pracy. Jego zaletą jest długi okres użytkowania, jednak wiąże się to z koniecznością wykonywania okresowych konserwacji systemu.

Odpowiednia jakość to gwarancja wytrzymałości na długie lata

Szlabany parkingowe niezależnie od wybranego rodzaju wpływają na ograniczenie wjazdu oraz kontrolę ilości wjeżdżających na dany teren pojazdów. Jest to wyposażenie bardzo intensywnie eksploatowane, dlatego oprócz samego systemu sterującego warto zwrócić uwagę na jakość materiałów, z jakich zostało wykonane. Wybór najlepszych modeli umożliwi ich długoletnie wykorzystanie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas