Artykuł sponsorowany Sprawne auto używane dzięki warsztatowi samochodowemu CELMER

Sprawne auto używane dzięki warsztatowi samochodowemu CELMER

Wielu kierowców decyduje się na zakup używanego auta ze względu na chęć oszczędności. Te jednak będą możliwe, jeśli pojazd będzie w dobrym stanie technicznym. Trudno stwierdzić to jednoznacznie we własnym zakresie, dlatego warto zgłosić się na przegląd do warsztatu samochodowego CELMER w Toruniu. Opinia specjalisty uchroni nas przed podjęciem błędnej decyzji.

Profesjonalna ocena sprawności

Sprawność poszczególnych podzespołów przekłada się na poprawne działanie całego pojazdu. To z kolei zapewnia bezpieczeństwo na drodze nam, pasażerom i innym uczestnikom ruchu. Przy zakupie używanego auta powinniśmy być o wiele bardziej czujni, jeśli chodzi o jego stan techniczny. Najlepiej umówić się na kompleksową kontrolę w warsztacie samochodowym CELMER w Toruniu. To serwis działający od ponad 30 lat, a przez tak długi czas zdobył duże doświadczenie oraz zaufanie klientów. Wszystko dzięki rzetelnej realizacji świadczonych usług z wykorzystaniem najlepszego sprzętu. Co ważne, warsztat zajmuje się pojazdami zarówno prywatnych klientów, jak i obsługą flot firmowych. To oznacza, że na przegląd samochodu używanego przed zakupem może zgłosić się każda osoba. Miejsce takiej weryfikacji jest niezwykle istotne, aby uzyskać wiarygodną opinię fachowca.

Zakres kontroli używanego auta

Zakup samochodu, nawet z drugiej ręki, to zawsze spora inwestycja. Lepiej być zatem ostrożnym, aniżeli w stu procentach zaufać sprzedającemu. W pierwszej kolejności należy w miarę możliwości jak najdokładniej przeanalizować dokumenty pojazdu, a w szczególności książeczkę serwisową i zamieszczone w niej wpisy. To właśnie w tej kwestii najczęściej dochodzi do oszustw, dlatego warto teorię potwierdzić w praktyce, umawiając się na wspomniany już przegląd w serwisie. Warsztat samochodowy CELMER w ramach takiej usługi sprawdza między innymi stan techniczny:

  • ogumienia,
  • karoserii – grubość powłoki lakieru,
  • podwozia,
  • amortyzacji wraz z zawieszeniem,
  • układu wydechowego.

Uwagę zwraca się także na wskazania licznika, bezwypadkowość, działanie silnika, sprzęgła, siły hamowania. Co ważne, takie przeglądy odbywają się przy wykorzystaniu diagnostyki komputerowej, która znacznie usprawnia proces wychwytywania nieprawidłowości w przypadku poszczególnych podzespołów.

Zalety przeglądu przed zakupem

Jak zostało już wspomniane, inwestycja w używane auto także wymaga od nas dysponowania niemałymi środkami finansowymi. Nawet jako doświadczeni kierowcy nie będziemy w stanie samodzielnie zweryfikować ewentualnych wad ukrytych. Jak wskazuje mechanik z warsztatu samochodowego CELMER:

Opinia doświadczonego i niezależnego specjalisty z zakresu mechaniki samochodowej może stanowić podstawę do negocjacji ceny zakupu auta. Ponadto to cenna wskazówka, jeśli chodzi o podjęcie ostatecznej decyzji dotyczącej zakupu danego pojazdu. Często zlecenie przeglądu może przynieść znacznie korzyści finansowe dla potencjalnego nowego właściciela.

Nie da się ukryć, że nabyciu auta z drugiej ręki towarzyszy chęć oszczędności. Niemniej jednak te wcale nie muszą mieć miejsca, jeśli trafimy na egzemplarz wymagający gruntownej naprawy tuż po tym, gdy staniemy się jego właścicielami.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas