Artykuł sponsorowany Sprawna klimatyzacja w samochodzie w okresie letnim to podstawa

Sprawna klimatyzacja w samochodzie w okresie letnim to podstawa

Zbliżające się lato powinno przypomnieć kierowcom i każdemu właścicielowi samochodu o sprawdzeniu żywotności klimatyzacji, bowiem to ona łagodzi upały podczas letnich podróży. Przed nastąpieniem wysokich temperatur warto pojechać do serwisu samochodowego i poddać swój pojazd ogólnym badaniom, a przede wszystkim układ chłodzący i sprawność wentylacji.

Dlaczego przegląd klimatyzacji jest ważny?

Chyba nikt z nas nie chciałby znaleźć się w sytuacji, kiedy stoi w dużym korku w środku dnia, podczas którego panują wysokie temperatury bez działającej klimatyzacji w samochodzie. Jesteśmy przyzwyczajeni, że w każdym transporcie mamy sprawny układ chłodzący powietrze, dlatego nasz komfort podczas poruszania się w upały jest zachowany.

Żeby przez całe lato można było jeździć bez ryzyka, że klimatyzacja nie będzie działać, warto oddać samochód do przeglądu i sprawdzenia pod względem jej wydajności. Mechanicy z serwisu Stożek są w stanie naprawić usterki, które uniemożliwiają używanie instalacji.

W ofertę związaną z przeglądem klimatyzacji wchodzi między innymi odgrzybianie, likwidacja nieszczelności, płukanie jej po zalaniu oraz uzupełnianie ewentualnych braków substancji chłodzącej. W przypadku większej awarii fachowcy są w stanie wymienić poszczególne części i podzespoły, tak aby przywrócić pełną sprawność systemu chłodzącego.

Jak istotne jest odgrzybianie i czyszczenie klimatyzacji w samochodzie?

Przebywając większą część dnia w samochodzie, warto zadbać o wysoka jakość powietrza, którym tam oddychamy. W tym celu idealnie sprawdza się bieżące czyszczenie i odgrzybianie klimatyzacji, która używana często potrafi się zabrudzić, a następnie zanieczyszczać wypuszczany chłód.

Warto również wspomnieć, że niektóre infekcje górnych dróg oddechowych spowodowane są właśnie przez wdychanie nieświeżego powietrza. Należy mieć to na uwadze, gdy wentylacja jest włączona cały czas podczas naszej podróży, opłaca się więc raz do roku sprawdzić stan klimatyzacji w samochodzie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas