Artykuł sponsorowany Sposoby na ochronę lakieru samochodowego

Sposoby na ochronę lakieru samochodowego

Lakier samochodowy spełnia nie tylko funkcję estetyczną. Jego głównym zadaniem jest ochrona karoserii przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, które mogłyby spowodować korozję, odbarwienia, zadrapania i inne problemy. Warto wiedzieć, że powłokę lakierniczą można wzmocnić stosując odpowiednie środki i oddając swój pojazd do dobrej lakierni samochodowej.

Dlaczego lakier potrzebuje ochrony?

O powłokę lakierniczą należy zadbać już od momentu wyjazdu auta z salonu samochodowego. Bowiem każdego dnia na lakier działa szereg niekorzystnych czynników takich jak: wysoka lub niska temperatura, promieniowanie UV, sól drogowa, piasek, smoła, oleje hydrauliczne, ptasie odchody, uszkodzenia mechaniczne itp.

Woskowanie lakieru

Jednym z najpopularniejszych sposobów podwyższających ochronę lakieru, jest jego woskowanie woskami naturalnymi i syntetycznymi. Uważa się, że woski syntetyczne są trwalsze i bardziej odporne. Efekt? Lakier nabywa połysku i blasku, auto łatwiej się myje, no i oczywiście karoseria zyskuje dodatkową ochronę.

Powłoki ochronne

Innym sposobem na ochronę lakieru są specjalistyczne powłoki ochronne, np.:

  • Powłoka kwarcowa. Jest lepszym zabezpieczeniem niż tradycyjny wosk. Nie tylko chroni lakier, ale również pogłębia jego kolor, nadaje połysku i zapewnia właściwości hydrofobowe - odprowadza wodę nie pozostawiając zacieków. Utrzymuje się do 12 miesięcy.

  • Powłoka polimerowa. Poprawia wygląd lakieru, ożywia jego barwę, zapewnia ochronę. Powłoka powinna się utrzymać do 6 miesięcy.

  • Powłoka ceramiczna. Zapewnia świetną ochronę nawet przez kilka lat. Chroni auto przed promieniowaniem UV, ostrą chemią, wilgocią. Dzięki niej samochód wolniej się brudzi i jest łatwiejszy w pielęgnacji. Lakier jest wyraźnie odżywiony i błyszczący.

Odpowiednia pielęgnacja

Nie bez znaczenia jest również odpowiednia pielęgnacja i umiejętne mycie. Przede wszystkim używaj środków dobrej jakości. Inne preparaty mogą doprowadzić do zmatowienia i osłabienia lakieru. Z kolei mycie auta powinno być poprzedzone wstępnym myciem wodą pod wysokim ciśnieniem. Dzięki temu usuwa się zabrudzenia, które mogą zarysować powłokę lakieru.

Dobry lakiernik samochodowy

Innym elementem, który może przyczynić się do dbałości o powłokę lakierniczą, są czynności wykonane profesjonalnie przez dobrego lakiernika, np. z warsztatu lakierniczego Auto Serwis Daniel Urbaniak z Piotrkowa Trybunalskiego. Oprócz prac lakierniczych oferta firmy obejmuje również: usuwanie wgnieceń, naprawę części nadwozia, wymianę części nadwozia.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter