Artykuł sponsorowany  Sklep motoryzacyjny Basieńka-szeroki wybór części oryginalnych i zamienników

Sklep motoryzacyjny Basieńka-szeroki wybór części oryginalnych i zamienników

Posiadanie pojazdu stawowi bez dwóch zdań niemały wydatek. Rosnące koszty ubezpieczenia i paliwa potrafią bowiem znacząco opróżnić zawartość portfela. Sytuacja ulega jeszcze pogorszeniu, gdy poszczególne komponenty auta odmawiają posłuszeństwa i należy je wymienić. Bez względu na to, czy potrzebujemy części oryginalnych, czy też zamienników, warto skorzystać z usług zaufanych podmiotów. Do takich należy zdecydowanie firma Basieńka, która oferuje klientom szeroki podzespołów i akcesoriów.

Kiedy warto stosować części oryginalne?

Samochody, podobnie jak wszystkie urządzenia mechaniczne ulegają awariom, które skutkują koniecznością wymiany zużytych lub uszkodzonych elementów. Właściciele nowych bądź kilkuletnich maszyn powinni raczej sięgnąć głębiej do portfela i postawić na części oryginalne, czyli sygnowane marką auta komponenty przeznaczone na pierwszy montaż fabryczny. Stosowanie tego typu wyrobów zaleca się zwłaszcza w stosunku do aut objętych okresem gwarancyjnym. Nie sposób pominąć faktu, że instalacja oryginalnych części nie odbija się negatywnie na wartości auta, co jest szczególnie istotne, jeśli mamy w planach jego sprzedaż.

Zamienniki, czyli wysoka jakość za niską cenę

Sytuacja zmienia się o 180 stopni, gdy musimy naprawić już wysłużone pojazdy o dużym przebiegu. Wówczas zakup oryginałów często jest już nieopłacalny, zwłaszcza jeśli problem dotyczy komponentów, które nie wpływają na prawidłowe funkcjonowanie samochodu.Niektóre zamienniki kosztują nawet kilka razy mniej niż oryginały, gdyż ich cena nie jest dyktowana odgórnie przez producentów. Stanowią one zatem opłacalne rozwiązanie z ekonomicznego punktu widzenia przy kompleksowych naprawach.  Osoby niezaznajomione z tematem powinny jednak uważać na podróbki, których na aukcjach internetowych nie brakuje. Podejrzanie tanie komponenty nie dość, że sprawiają problemy przy montażu, to mogą dodatkowo znacznie obniżyć poziom bezpieczeństwa jazdy.

Zakupy bez ryzyka

Chcąc mieć pewność, że części będą spełniały wszelkie obowiązujące standardy jakościowe, należy korzystać z oferty sklepów motoryzacyjnych o ugruntowanej pozycji rynkowej. Sprawdzonym sprzedawcą zarówno oryginałów, jak i zamienników jest bez wątpienia firma Basieńka z siedzibą w Mysłowicach. W jej ofercie znajdziemy między innymi części do układu hamulcowego, napędowego, wydechowego bądź zawieszenia. Pełna pasji kadra przedsiębiorstwa, przed którą zagadnienia motoryzacyjne nie mają żadnych tajemnic, zawsze służy fachowym doradztwem, pomagając kierowcom dokonać optymalnego wyboru. Jak podkreśla przedstawiciel podmiotu:

Wielu kierowców obawia się, że zamienniki na dłuższą metę nie zdadzą egzaminu. Te są jednak często produkowane na tej samej linii montażowej, co oryginalne komponenty. Nie różnią się więc materiałami czy technologią wytwarzania, a brakuje im jedynie oznakowania konkretną marką. Identyczne pod względem wszelkich parametrów technicznych nie sprawiają kłopotu z instalacją, dając alternatywę dla wszystkich kierowców szukających oszczędności.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas