Artykuł sponsorowany Rodzaje instalacji gazowych w samochodzie: firma Tomgas

Rodzaje instalacji gazowych w samochodzie: firma Tomgas

Koszty paliwa z każdym dniem są coraz droższe. Dlatego coraz więcej kierowców poszukuje rozwiązań, które są ekonomiczne i pozwolą zaoszczędzić pieniądze. Jednym z takich rozwiązań jest montaż instalacji gazowej w samochodzie. Pozwala ona zmniejszyć wydatki na paliwo niemal o połowę. Użytkowanie gazu nie wpływa na wydajność samochodu, a wręcz przeciwnie sprawi, że podróżowanie stanie się znacznie bardziej korzystne dla portfela kierowcy. Ważne jest jednak, by wybrać wysokiej jakości części i podzespoły, a te znajdziemy w ofercie firmy Tomgas.

Rodzaje instalacji gazowych

Montaż gazu w samochodzie jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań minimalizacji kosztów paliwa. W Polsce jest to nadal najchętniej wybierana alternatywa dla benzyny i coraz szybciej drożejącego diesla. Na przestrzeni lat zmienił się rodzaj instalacji i nieznacznie sposób jej montażu w samochodzie. Obecnie wyróżnia się V generacji instalacji LPG. Należą do nich:

  • Instalacje gazowe I generacji, które są najstarszym i najprostszy system instalacji gazu w samochodzie. W tego typu instalacjach nie ma elementów elektronicznych, a generacja ta zalecana jest do montażu w samochodach z zasilaniem gaźnikowym. Jest to tanie, ale mało precyzyjne i ekonomiczne rozwiązanie.

  • Instalacje gazowe II generacji posiadają moduł elektroniczny. Nie jest to instalacja polecana dla nowoczesnych silników. Stosuje się ją głównie w silnikach wyposażonych w jedno i wielopunktowy wtrysk benzyny z katalizatorem i sondą lambda.

  • Instalacje gazowe III generacji są najmniej popularnym typem instalacji. Przeznaczone są do samochodów z wielopunktowym wtryskiem paliwa.

  • Instalacje gazowe IV generacji to najczęściej montowany typ LPG. Charakteryzuje się bezawaryjną pracą silnika, ale wymaga stosowania paliwa o najwyższej czystości. Jest to instalacja sterowana za pośrednictwem elektronicznych wtryskiwaczy.

  • Instalacje gazowe V generacji to instalacja wtrysku sekwencyjnego gazu w fazie ciekłej. Posiada wiele zalet, ale nie jest tania. W prawidłowo zamontowanym systemie nie występują straty mocy i wzrost spalania. Trzeba tu jednak pamiętać o tankowaniu najlepszej jakości gazu. W innym przypadku dojdzie do uszkodzenia instalacji i silnika.

Gdzie kupić części do montażu instalacji gazowej?

W przypadku, jeśli decydujemy się na montaż instalacji gazowej warto skorzystać z usług firm specjalizujących się w instalacjach samochodowych. Prawidłowy montaż instalacji LPG gwarantuje najwyższą oszczędność. Gwarantem powodzenia jest jednak dobór odpowiedniego rodzaju instalacji do konkretnego modelu auta i silnika. Nie mniej istotną kwestią jest dobór odpowiednich części. Specjaliści z firmy Tomgas, zajmujący się sprzedażą kompletnych zestawów do montażu LPG w samochodach przekonują, że w kwestii gazu nie warto oszczędzać i zainwestować w droższe podzespoły od sprawdzonych producentów.

Dlaczego to właśnie od firmy Tomgas warto kupować części potrzebne do montażu instalacji LPG w samochodach?

W ofercie firmy Tomgas można znaleźć zarówno kompletne zestawy montażowe, jak i pojedyncze elementy instalacji LPG. Dostępna jest szeroka gama podzespołów, takich jak: zestawy elektroniki, filtry fazy lotnej i fazy ciekłej, centralki i przełączniki, artykuły metalowe, komplety naprawcze, przewody gumowe, akcesoria do lubryfikacji czy mapsensory. Dzięki temu każdy klient może znaleźć odpowiednie części do swojego samochodu oraz zrealizować indywidualne potrzeby związane z montażem instalacji LPG. Firma Tomgas dba o to, aby sprzedawać jedynie oryginalne i w pełni sprawdzone elementy renomowanych producentów z Polski i zagranicy.

Opracowanie:

Tomgas Tomasz Makowski

Warszawa , Mechaników 9

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas