Artykuł sponsorowany Przyczyny usterek elektrycznych w samochodzie

Przyczyny usterek elektrycznych w samochodzie

Usterki elektryczne w aucie są diagnozowane w warsztacie samochodowym przez elektromechanika. Analiza może być wykonana dokładnie dzięki aparaturze, którą dysponuje oraz doświadczeniu w naprawach układów elektrycznych w pojeździe. Niektóre awarie dają charakterystyczne objawy, dzięki czemu można od razu wskazać przyczynę problemu, a jego usunięciem zajmie się serwis.

Zakres usług elektryka samochodowego

Elektromechanika obejmuje m.in. naprawę układów elektrycznych w samochodach. Obecnie diagnostyka musi być często przeprowadzona za pomocą specjalistycznego sprzętu. Narzędzie do komunikacji ze sterownikiem pojazdu jest więc niezbędne w warsztacie zajmującym się naprawą elektryki w samochodach. Zakres takich prac elektrycznych obejmuje np.:

  • naprawę zapłonu i świateł;

  • instalację w pojeździe urządzeń elektrycznych oraz elektronicznych do sterowania sygnalizacją;

  • konserwację oraz naprawę urządzeń elektrycznych.

Tego typu usługi można wykonać w punkcie specjalizującym się w tej dziedzinie, np. w serwisie elektromechaniki pojazdowej Sławek Sławomir Kierzkowski.

Awaria elektryki w samochodzie

Usterki elektryczne w pojeździe występują w obszarach m.in. akumulatora, rozrusznika i alternatora. Problemy z uruchomieniem auta mogą wynikać z rozładowanego akumulatora lub jego zużycia, ale też ze skorodowanych kabli. Wtedy przy próbie uruchomienia słychać charakterystyczne kliknięcie oraz nie ma reakcji na włączanie radia i świateł. Z kolei, jeśli tylko jeden element elektryczny nie pracuje, np. radio, może chodzić o przepalony bezpiecznik. Wśród innych przyczyn problemów wymienić można awarię alternatora, uszkodzony pasek klinowy, za pomocą którego napędzany jest alternator i inne elementy, czy uszkodzony regulator napięcia, który współpracuje z alternatorem. Tutaj objawem jest przygasanie świateł i kontrolek oraz nierównomierna praca silnika. Uszkodzona elektryka może całkowicie unieruchomić samochód, więc lepiej nie zwlekać przy pierwszych objawach i od razu podjechać na kontrolę do serwisu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas