Artykuł sponsorowany Przeglądy i badania techniczne w Centrum Usług Motoryzacyjnych w Proszowicach

Przeglądy i badania techniczne w Centrum Usług Motoryzacyjnych w Proszowicach

Aby twój samochód dobrze jeździł, musisz dbać o jego stan techniczny, najlepiej przeprowadzając regularne przeglądy i dokonując bieżących napraw. Możesz je wykonać w Centrum Usług Motoryzacyjnych w Proszowicach pod Krakowem, gdzie funkcjonuje także stacja kontroli pojazdów. Tutaj dokonywane są okresowe badania techniczne pojazdów, które są obowiązkowe, aby samochód został dopuszczony do ruchu po drogach publicznych. Dowiedz się więcej!

Mechanika samochodowa i przeglądy techniczne w CUM Proszowice

Przegląd techniczny samochodu i badanie techniczne to nie to samo. Przegląd umożliwia rozpoznanie usterek i wyeliminowanie ich, zanim przerodzą się w bardziej poważną awarię. Dlatego właśnie warto regularnie zaglądać do Centrum Usług Motoryzacyjnych s.c. Stacja kontroli pojazdów, aby je wykonać. Fachowiec podłączy twoje auto do komputera diagnostycznego, aby szybko i łatwo znaleźć elementy i układy, które wymagają naprawy.

Jak mówi ekspert,

takiemu przeglądowi w naszym warsztacie samochodowym towarzyszy także wymiana płynów eksploatacyjnych i zużytych części zamiennych.

Przeglądy nie są obowiązkowe, ale są zalecane, aby utrzymać gwarancję producenta na wiele elementów i układów, na przykład zawieszenie. Prawidłowo serwisowany samochód jest też mniej awaryjny, a na rynku aut używanych osiąga wyższą wartość.

Kiedy na obowiązkowe badania techniczne samochodu?

Stacja Kontroli Pojazdów przy Centrum Usług Motoryzacyjnych s.c. w Proszowicach działa od 2007 roku. Warto wiedzieć, że obowiązkowe badanie techniczne pojazdu dla nowych aut konieczne jest po upływie trzech lat od jego pierwszej rejestracji. Na kolejne badanie termin zostanie wyznaczony dwa lata później, a dla aut powyżej pięciu lat, badania muszą się odbywać co roku. Badania techniczne stanowią podstawę dopuszczenia pojazdu do ruchu po drogach publicznych i służą zapewnieniu bezpieczeństwa nie tylko dla właścicieli danego samochodu, ale i innych użytkowników dróg. Do wykonywania tych analiz konieczne są specjalistyczne urządzenia diagnostyczne.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas