Artykuł sponsorowany Profesjonalny serwis klimatyzacji samochodowej

Profesjonalny serwis klimatyzacji samochodowej

Klimatyzacja samochodowa wbrew pozorom nie ma tylko i wyłącznie zapewniać nam chłód latem, a ciepło zimą. Warto bowiem wiedzieć, że jest to podzespół auta, który odpowiedzialny jest za filtrowanie wszelkich zanieczyszczeń. To zaś pozwala uzyskiwać zdrowy mikroklimat we wnętrzu pojazdu. Istotne są jednak dwa bardzo ważne działania: kontrolowanie klimatyzacji samochodowej, a także jej serwisowanie. Jeśli chcesz zapewnić sobie komfort jazdy, zapoznaj się z ofertą Serwisu Samochodowego Dawo.

Kontrola klimatyzacji samochodowej

Kontrolę klimatyzacji samochodowej powinno przeprowadzać się przynajmniej raz na 12 miesięcy. Rekomenduje się jednak zgłaszanie do renomowanych zakładów mechaniki pojazdów, wyspecjalizowanych w tej dziedzinie, przynajmniej dwa razy w roku, przed okresem zimowym i przed okresem letnim. To wtedy bowiem najbardziej zależy nam na tym, aby klimatyzacja ogrzewała wnętrze pojazdu, lub je ochładzała. Serwisem oferującym kompleksowy przegląd klimatyzacji jest Serwis Samochodowy Dawo z Łodzi, gdzie każda usterka zostanie szybko naprawiona. Dlaczego jednak kontrola klimatyzacji samochodowej jest tak ważna z punktu widzenia technicznego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Wszystko sprowadza się do ograniczonej chłonności filtru kabinowego, który usuwa z powietrza pył, piasek, pyłki roślin, alergeny, kurz, czy innego rodzaju zanieczyszczenia. Sprawdzenie jego stanu jest bardzo ważne, ponieważ w przypadku jego wyeksploatowania, schłodzone/ogrzane powietrzne nie jest w pełni oczyszczone. Warto wspomnieć również o ważnym elemencie układu klimatyzacyjnego, którym jest parownik. To na jego powierzchni skrapla się para wodna, a przy długim użytkowaniu zaczynają namnażać się bakterie, grzyby i inne drobnoustroje. Kontrola tego elementu jest zatem bardzo ważna dla naszego zdrowia, więc nie należy jej odwlekać!

Serwisowanie klimatyzacji samochodowej

Serwisowanie klimatyzacji samochodowej nie jest tym samym, co kontrola, wymiana filtrów, czy oczyszczanie parownika oraz innych podzespołów całego układu, w procesie odgrzybiania metodami ozonowania i ultradźwięków. Serwis zatem jest naprawą, konserwacją oraz regeneracją, a polega na takich czynnościach, jak: kontrola wszystkich elementów klimatyzacji, wymiana osuszacza, wymiana czynnika chłodniczego, sprawdzenie szczelności. Warto przy tym wiedzieć, że w ciągu roku z klimatyzacji ulatania się, aż kilkanaście procent czynnika chłodniczego, co powoduje pogorszone działanie całego układu, a nawet uszkodzenie sprężarki. Ważne jest zatem serwisowanie, które powinno być przeprowadzane przynajmniej co 1,5 roku. Serwis Samochodowy Dawo, którego właścicielem jest Przemysław Dziedzic, jest w stanie przeprowadzić wszystkie działania – warsztat dysponuje odpowiednim sprzętem diagnostycznym oraz naprawczym, a wykwalifikowani serwisanci przystępują do błyskawicznych napraw. Ponadto zakład zajmuje się również kompleksową diagnostyką komputerową, wymianą rozrządu (czyli układu odpowiadającego za sterowanie elementami odpowiedzialnymi za doprowadzenie paliwa do cylindra silnika tłokowego i usunięcie spalin) oraz szeroko pojętą wulkanizacją. Postaw na mechaników z doświadczeniem i ciesz się bezpieczną jazdą!

Opracowanie:

Dawo Serwis Samochodowy Przemysław Dziedzic

Łódź , Praska 5/7

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas