Materiał Partnera Profesjonalne badanie auta – diagnostyka i pomiary na hamowni

Profesjonalne badanie auta – diagnostyka i pomiary na hamowni

Specjalistyczne warsztaty zajmujące się m.in. diagnostyką komputerową to doskonałe miejsce dla kierowców, którzy chcą szybko określić źródło problemu z prawidłowym działaniem ich pojazdu. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu w prosty sposób odczytywane są błędy przekazywane przez komputer zainstalowany w aucie, co daje możliwość szybkiej i skutecznej naprawy. Kiedy jeszcze realizuje się taką diagnostykę i co jeszcze proponują specjalistyczne warsztaty?

Profesjonalny odczyt błędów

Pojawiające się na desce rozdzielczej kontrolki to sygnał dla kierowcy, że z jego autem dzieje się coś niewłaściwego. Mają one zasygnalizować problem, który jednak przed oddaniem auta do naprawy warto w sposób profesjonalny zdiagnozować. Wykorzystanie do tego nowoczesnego oprogramowania komputerowego oraz wiedzy i doświadczenia pracowników specjalistycznych warsztatów daje możliwość szybkiego określenia, który z podzespołów wykazuje nieprawidłowe parametry pracy. Znacząco usprawnia to skuteczną realizację naprawy, co jest niezwykle istotne dla właściciela pojazdu.

Diagnostyka komputerowa przeprowadzona we właściwy sposób to przede wszystkim także ograniczenie kosztów związanych z poszukiwaniem źródła usterki poprzez wymianę kolejnych części. Należy jednak pamiętać, by wybrać odpowiednio wyposażony warsztat, który będzie w stanie przeprowadzić diagnostykę na każdym aucie. Jednym z takich miejsc jest EGT Erwin Grzesik – zakład, w którym fachowcy są w stanie odczytać błędy czy skasować kontrolki, które odnoszą się do wyeliminowanych już problemów z pracą samochodu. Co jeszcze proponują swoim klientom takie warsztaty?

Moc na odpowiednim poziomie

Niezwykle istotna jest również moc generowana przez jednostkę napędową. Nierzadko silniki nie pracują w pełnym zakresie, co jednak trudno jednoznacznie stwierdzić tylko poprzez jazdę autem. Profesjonalną metodą jest skorzystanie z hamowni drogowej, na której wykonywane pomiary są niezwykle precyzyjne i wskazują moc, jaką dysponuje konkretna jednostka napędowa w samochodzie. Z hamowni korzysta się nie tylko w celu sprawdzenia, czy silnik generuje moc deklarowaną przez producenta.

Jest to rozwiązanie dla kierowców poddających swoje auta tzw. chiptuningowi. To elektroniczne zwiększenie mocy, które dzięki zastosowaniu specjalistycznego oprogramowania pozwala zwiększyć osiągi silnika bez konieczności wymiany części i ingerencji w jednostkę napędową. To doskonała metoda na uzyskanie lepszej elastyczności – chiptuning to bowiem nie tylko szybsze rozpędzanie samochodu, ale też ograniczenie spalania. Warto zdecydować się na profesjonalne badanie auta poprzez diagnostykę komputerową i pomiary na hamowni drogowej, jednak takie usługi wykonać może wyłącznie specjalistyczny warsztat, co też należy mieć na uwadze.

Opracowanie:

EGT Erwin Grzesik

Górno 141

Podziel się