Artykuł sponsorowany Pomiar geometrii kół w technologii 3D w warsztacie Twój Serwis

Pomiar geometrii kół w technologii 3D w warsztacie Twój Serwis

Nowoczesne metody diagnostyczne w mechanice pojazdowej pozwalają na dokładniejsze wykrywanie usterek, a także ustawianie parametrów poszczególnych podzespołów zgodnie z deklarowanymi przez producenta. Zalicza się do nich pomiar zbieżności oraz geometrii kół w technologii 3D. To niezwykle ważna czynność z uwagi na zachowanie bezpieczeństwa kierowania pojazdem. Taką usługę oferuje na przykład warsztat Twój Serwis w Bytomiu.

Mechanika pojazdowa na najwyższym poziomie

Przeglądy, bieżące naprawy mniejszych i większych usterek muszą być przeprowadzane z jak największą starannością. Od działania mechanika zależy bowiem sprawność auta, co przekłada się na bezpieczną jazdę – zminimalizowanie ryzyka wypadku. Z tego względu samochód powinien się znaleźć z każdym razem w rękach prawdziwych specjalistów, jakich można znaleźć w warsztacie Twój Serwis w Bytomiu. W tej branży działa już od ponad 15 lat, a zespół tworzą wykwalifikowani pracownicy, którzy nieustannie podnoszą swoje kompetencje. Podczas wykrywania usterek korzystają oni nie tylko z własnego doświadczenia, ale także nowoczesnych technologii diagnostycznych oraz danych producenta, co pozwala na doprowadzenie do sprawności pojazdu każdej marki.

Oferta warsztatu obejmuje przede wszystkim serwisowanie oraz diagnostykę układów kierowniczych, zawieszeń, ale także regenerację ich części. Klienci mogą liczyć przy tym nie tylko na terminowe wykonanie usługi, ale także atrakcyjnie rabaty. Na uwagę zasługuje również ustawianie geometrii i zbieżności kół w technologii 3D. To niezwykle istotna czynność, której należy regularnie poddawać auto, aby zachować pełne bezpieczeństwo na drodze.

Korzyści z pomiaru geometrii kół w 3D

Niegdyś w warsztatach regulowanie układu jezdnego dotyczyło wyłącznie parametru zbieżności przednich i tylnych kół. Niemniej jednak wykorzystanie ruchomych kamer o wysokiej rozdzielczości daje możliwość skontrolowania o wiele szerszego zakresu atrybutów. Technologia 3D, jaką wykorzystuje warsztat Twój Serwis, pozwala określić między innymi:

  • kąt pochylenia koła oraz sworznia zwrotnicy przedniego koła;

  • wysokość pojazdu z przodu i z tyłu;

  • kąt zbieżności tyłu;

  • kąt wybiegu;

  • obwód kół.

Najogólniej rzecz ujmując, dzięki precyzyjnym pomiarom da się zobrazować położenie układu jezdnego w dowolnej płaszczyźnie. Wszystkie dane są wyświetlane na ekranie komputera i porównywane z wartościami podanymi przez producenta danego pojazdu. Choć metoda jest zdecydowanie bardziej precyzyjna, to jednocześnie nie zajmuje wiele czasu – sama diagnostyka trwa nie więcej niż 5 minut. Dodatkowo można także ustalić przyczynę wykrytych nieprawidłowości i zawczasu wyeliminować problem, zapobiegając poważnej usterce.

Zalecenie wykonania pomiaru geometrii kół

Tego rodzaju diagnostyka powinna być przeprowadzana co najmniej raz w roku przy bezproblemowej jeździe. Niektórych problemów z układem jezdnym nie odczuwa się od razu, a jak wiadomo, przezorny zawsze ubezpieczony. Istnieje jednak kilka sytuacji, w których wizyta u mechanika musi odbyć się niezwłocznie. Przybliża je specjalista z warsztatu samochodowego Twój Serwis:

Z pewnością do niepokojących sygnałów należy zaliczyć wibracje kierownicy w trakcie prowadzenia pojazdu czy też zmniejszoną przyczepność podczas skręcania. Nieprawidłowa geometria powoduje także problemy z hamowaniem. Wyraźnym znakiem dla kierowcy jest lekkie przekrzywienie kierownicy, gdy samochód jedzie prosto.

Jak widać, nieprawidłowości stanowią poważne zagrożenie dla kierowcy, współpasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego ze względu na mniejszą kontrolę nad torem jazdy. Ponadto wiążą się one z większymi wydatkami, nie tylko z powodu ryzyka większej awarii, ale przede wszystkim nierównomiernie zużywającego się ogumienia i szybszej eksploatacji części zawieszenia.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter